Bozdağ'dan Aysel Tuğluk olayına tepki!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AA editör masasında önemli açıklamalarda bulundu.

 • GİRİŞ14.09.2017 10:45
 • GÜNCELLEME14.09.2017 10:52
Bozdağ'dan Aysel Tuğluk olayına tepki!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "HDP'li Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde yaşananlar Cenazenin mezarlıktan çıkarılması 20-25 kendini bilmez kişi tarafından yapılmış bir iş değildir. Bunları savunmak için söylemiyorum ama kamuoyunda sanki böyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bunun yanlışlığını ifade etmek için özellikle vurgulamak istiyorum. Çünkü ona böyle bir şey yapılması daha da büyük bir çirkinlik, saygısızlık olur. Büyük bir suç olur." dedi.

Bozdağ'ın açıklamalarından satırbaşları:

TASVİP ETMİYORUZ

Bizim inancımıza göre insanların ölümünden sonra defnedileceği yerlerde yapılması gereken işler bellidir, onun dışında yapılacak şeyler inancımızın da tasvip etmediği, doğru görmediği şeylerdir. Toplumumuzu gerecek, insanlarımız arasındaki kardeşlik hukukunu zedeleyecek böylesi saygısız davranışlardan uzak durmak lazım. Bu tür davranışların kimseye bir faydası yok." 

BUNLAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYOR

Tuğluk'un annesinin defin işlemi ailenin kararına göre yapılacak. Toplumu birbirine düşürmek isteyen, provokasyon yapmak isteyen çevrelerin arayıp da bulamadıkları şeylerdir. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Buradan bir kez daha bu hadiseyi kınıyorum, yapanları da kınıyorum. 

"SORUŞTURMA YÜRÜTÜLÜYOR"

Şahıslarla alakalı adli tahkikat başlatılmıştır. Soruşturma yürütülüyor, onlar konusunda işlemler yapılacak. 

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar21

 • Tâc 4 ay önce Şikayet Et
  Yazık... cenazeyi topraktan çıkartıp insanlığını gömenleri haklı bulanlar var, çok yazık... şeytanın bile ölüyle uğraşmaktan vazgeçtiğni Sevgili Peygamberimiz haber veriyor. Onun verdiği bu haberin hiç mi değeri yok gözünüzde?..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • adm 4 ay önce Şikayet Et
  vah ki vah.cenazelere bile saygı duyulmayan bir ülke olduk
  Cevapla
 • Osman 4 ay önce Şikayet Et
  Bunlar bilincli yapilan seyler,maksat ortalik karisisin.
  Toplam 1 beğeni
 • insan 4 ay önce Şikayet Et
  bir kişinin pisliğini başkasının cekmesi dogru degıldır. nasıl ki herkes kendi amelinden sorumlu ise kimse baskası kötu dıye aılesıne yakınlarına kötu davranamaz. insan olmak önemli
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • nihat 4 ay önce Şikayet Et
  bunlar huzursuzluktan porovaksonsdan baska birsey uretmez hdp kapatilmali ellerindeki mal varligi takibe alinmali pkk yala ne kadar ilski icerisinde varsa ilisigi t.c den cikarilsin veya geregi yapilsin varmi oyle adam
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  haklı yere tepki gösterilmiş ,yapanlara ceza verilmesi saçma olur
  Cevapla Toplam 16 beğeni
 • cebiki 4 ay önce Şikayet Et
  doğru söylüyorsun
  Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat