Kılıçdaroğlu: Osmanlı olsa ben okuyamayacaktım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Osmanlı’nın varlığı halinde ben okuyamayacaktım ama cumhuriyet bize eşit yurttaşlığı, fırsat eşitliğini, eğitimi, aydınlanmayı getirdi." dedi.

GİRİŞ 16.04.2018 12:57 GÜNCELLEME 16.04.2018 15:41
Bu Habere 586 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Osmanlı’nın varlığı halinde ben okuyamayacaktım ama cumhuriyet bize eşit yurttaşlığı, fırsat eşitliğini, eğitimi, aydınlanmayı getirdi” derken, iktidar olmaları halinde eğitimde yapacakları icraatları da sıraladı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında, 7 kardeşten üniversiteye gidenin sadece kendisinin olduğunu da hatırlattı. 

"OSMANLI'NIN VARLIĞINDA BEN OKUYAMAYACAKTIM"

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği tarafından Köy Enstitüleri’nin 78. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen “Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek” konulu sempozyuma katıldı. Anadolu’nun kuş uçmaz kervan geçmez bir köyünde doğduğunu, 7 kardeşten üniversiteye gidenin sadece kendisinin olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Bana bu fırsatı sağlayan cumhuriyete ve onun kurucusuna yaşamım boyunca hep minnet duydum. Osmanlı’nın varlığı halinde ben okuyamayacaktım ama cumhuriyet bize eşit yurttaşlığı, fırsat eşitliğini, eğitimi, aydınlanmayı getirdi” diye konuştu. Kılıçdaroğlu ayrıca, iktidar olmaları halinde eğitimde yapacaklarını tek tek sıraladı. 

ETİKETLER
okul
YAZDIR
YORUMLAR 586
 • Davut 10 ay önce Şikayet Et
  Okuyanlar nasıl okumuş. Sayısız edebiyatçı,şair ,komutan vs. Kurtuluş Savaşı'nın komutanlarını kim okutmuş ? Böyle bir örneği ancak ilkokulda verirler.
  Cevapla
 • hakan alperen 11 ay önce Şikayet Et
  6 asırdan fazla hüküm sürmüş,çağ açıp çağ kapatmış,zalime düşman,mazluma yoldaş olmuş ve avrupaya medeniyeti öğretmiş okur yazar oraninin %45 olan imparatorluğu zikrederiken besmele ile başlamalı hayası olan hayasız olan ise kemal gibi boş konuşur vesselam.
  Cevapla
 • Vn... 11 ay önce Şikayet Et
  Ay güldüm yani bu senin okumuş halin zaten şimdi okusaydin hayata mezun olamazdin çift dikiş Kemal böyle oy toplayamazsin Kemal
  Cevapla
 • ottoman 11 ay önce Şikayet Et
  Allahtanki okumus. bu okumuş hali......
  Cevapla
 • Dostacısı 11 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı seni kabul etmiyorki kendi kendine gelin güvey oluyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan talimat verdi! Vatandaşa ucuza satılacak
Başkan Erdoğan: 'Yeni Zelanda teröristi ve DEAŞ'ın kumaşı aynıdır