Ermenistan Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan açıklaması

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, İsviçre ve Fransız kanallarına daha önce verdiği bir röportaj sırasında Başkan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesi ile ilgili bir soruya nasıl ve neden öyle bir yanıt verdiğini anlattı. Sarkisyan 'o siyasi bir açıklama değildi' dedi.

Ermenistan Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan açıklaması
Ermenistan Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan açıklaması
GİRİŞ 09.11.2018 22:16 GÜNCELLEME 10.11.2018 01:01
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sarkisyan, o zamanki röportajı sırasında Ermeni-Türk ilişkileriyle ilgili ayrı bir açıklama yapmadığını, bu tür açıklamaların Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'ndan ve hükümet kanadından gelmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

 

"ERDOĞAN KARŞIMDA OLSAYDI ONA NE SÖYLEYECEĞİMİ SORDULAR"

Sarkisyan, "Verdiğim bir röportaj sırasında gazeteci bana aniden bir soru sordu. Soru basitti ve ‘eğer şimdi karşınızda (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan olsaydı neler söylerdiniz' şeklindeydi. Ben de sabah olduğu için ‘Günaydın' ve bir Ermeni gibi, ‘Konuşacak şeylerimiz var' derdim" diye yanıt verdiğini söyledi.

 

 

"BU SİYASİ BİR AÇIKLAMA DEĞİLDİ"

Bunun siyasi bir açıklama olmadığını söyleyen Sarkisyan, şu anda devlet başkanı koltuğunda oturan bir Ermeni'nin tutumu olduğunu kaydetti.

KÜSTAH SARKİSYAN NELER SÖYLEMİŞTİ?

Sarkisyan daha önce İsviçre'nin RTS televizyonuna verdiği röportajda Ermenistan'ın bir gün Türkiye'yi affedebileceğini, fakat bu özrün ancak Türkiye'den gelecek pişmanlık ve itiraf açıklamasının ardından gelebileceğini aktarmıştı.

Sarkisyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya gelmesi halinde kendisine ilk olarak şunları söyleyeceğini anlatmıştı:

"Günaydın sayın Cumhurbaşkanı. İstişare etmemiz gereken şeyler olduğunu düşünüyorum. Sen Türkiye'nin Cumhurbaşkanısın, ben de Ermenistan'ın. Atalarım, ailem Bitlis, Van ve Erzurumlu. Neden kendi geçmişlerimiz hakkında konuşmuyoruz? Gelecek ve halklarımız hakkında konuşmalıyız. Hristiyanlık, affetmeyi öğretir."

YORUMLAR 71
 • Muhammed Mevlüt 4 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı dağıldı ertesi gün Kafkas Afrika Asya ülkeleri sömürü katliam talan edildiler hırsız katil rusya avrupa amerika ve uşakları ermeniler pis işlerini yaptılar Türkiye de Kafkasya da milyonlarca çocuk masum insanları şehid ettiler
  Cevapla
 • esas 4 ay önce Şikayet Et
  Hadi ya onun için mi müslüman çocukları kestiniz insanları köy camilerinde yaktınınız. Batı'nın size vadettiği topraklarda yaptığınız nüfus temizliğini unutmadık
  Cevapla
 • Diriliş 4 ay önce Şikayet Et
  Sen gidi TARİH(siz)
  Cevapla
 • osmanlı tokatı 4 ay önce Şikayet Et
  Bir gün ülkenize Günaydınla girer, İyi akşamlarla çökeriz
  Cevapla
 • 60 bin 4 ay önce Şikayet Et
  AÇTAVUK KENDİNİ darıambarındasanarmış bumalardan bizde de var günlük 15 tlye çalıştırıyon halkını
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu'nu terleten soruları! Cevap vermedi!
Almanya'da ABD tartışması 'Büyükelçi derhal sınır dışı edilmeli'