Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen ABD-Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi başlıklı karara tepki gösterdi.

Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki
Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki
GİRİŞ 11.06.2019 07:25 GÜNCELLEME 11.06.2019 07:58
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen “ABD-Türkiyeittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi” başlıklı kararın, Türkiye ile ABD arasındaki köklü dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtti.

Sözcü Aksoy açıklamasında, “Kararda Türkiye'nin dış politikası ve yargı sistemi hakkında yer verilen haksız ve temelsiz iddiaların kabul edilmesi asla mümkün değildir” dedi.

Aksoy, dost ve müttefik ülkeler arasında görüş farklılıklarının giderilmesinin en etkili yolun diyalog ve ülkelerin egemen kararlarına saygı gösterilmesi olduğunu vurgulayarak, “Bunun yerine, hiçbir bağlayıcılığı bulunmayan ve karşılıklı güvenin artırılmasına hizmet etmeyen kararların alınması, tehdit ve yaptırım dilinin gündemde tutulmaya devam edilmesi ve birtakım suni miadlar konulması kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • Ahmet özdemir 4 ay önce Şikayet Et
  Bence bu tür durumlarda tepki yerine tepkisiz kalıp ABD yi adam yerine koymamak lazım.
  Cevapla
 • ALPARSLAN 4 ay önce Şikayet Et
  Oy isteyene bak . Verecek olanda verirmi acep.
  Cevapla
 • Vatandaş 4 ay önce Şikayet Et
  Abd ile araya uzak mesafeler koyma zamanı geldi de geçiyor.
  Cevapla
 • Smart 4 ay önce Şikayet Et
  Abd ye ihtiyacımız yok. Onların bize ihtiyacı var. Senelerce nato adına jandarmalık yaptık. Enerjimizi artık kendimiz için sarf edelim. Nato out...
  Cevapla
 • Vatansever 4 ay önce Şikayet Et
  Dünyanın enbüyük haydut devleti,adaletmiş hikaye teröristbaşını barındırdığını unutmuş görünüyor. Gavurdan dost,domuz derisinden post olmaz. Vesselam.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
UEFA'nın skandal kararına Erdoğan'dan tepki!
Erdoğan'dan Trump'a tarihi cevap: Azdan az çoktan çok gider