Yıldırım performansıyla, İmamoğlu yalanlarıyla dikkat çekti

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ortak canlı yayını Türkiye’yi ekranlara kilitledi. Adaylardan Yıldırım performansıyla, İmamoğlu ise yalanlarıyla dikkat çekti

GİRİŞ 17.06.2019 02:37 GÜNCELLEME 17.06.2019 09:55
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, ortak yayında soruları yanıtladı.

 

 

Program, İmamoğlu’nun projesizliğini gözler önüne sererken, kesintisiz yalanlarına devam ettiği görüldü. İmamoğlu’nun canlı yayında gergin ve agresif tavrı da gözlerden kaçmazken, sürekli olarak ek süre istemesi, futbolda kaybeden takımın uzatma beklentisini akıllara getirdi.Binali Yıldırım, İmamoğlu’nun aksine, canlı yayında kendinden emindi, rahattı ve net bir şekilde projelerini anlattı.

Binali Yıldırım’ın, seçimin niye yenilendiğini, sayımda nasıl usulsüzlük yapıldığını, oyların nasıl çalındığını sakin bir şekilde kamuoyuna anlatması da dikkatlerden kaçmadı.

“FETÖ TAKTİĞİ..”

Türkiye'nin nefesini, tutarak izlediği ortak yayında Binali Yıldırım, CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu'na İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önemli verilerinin kopyalanması talimatını sorması da sosyal medyanın gündemine oturdu. Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'na "Siz gelir gelmez hemen büyükşehirin veri tabanını kopyalama talimatını neden verdiniz? Bunun Kişisel Verileri Koruma Kanunu'na aykırı olduğunu bilmiyor muydunuz, hukukçularınız sizi yanılttı mı?" diye sordu. Kopyalamanın güvenlik açısından hiçbir riski olmadığını öne süren CHP adayı İmamoğlu’na cevaben ise, Yıldırım, “Bu veri kopyalama işlemi bir FETÖ taktiğidir. Geçmişte bunu FETÖ yaptı. Üç tane dışarıdan uzman da görevlendirme yaptı. Bu başlı başına fecaat bir şeydir” dedi.

FETÖ İLİŞKİSİ TT OLDU

İmamoğlu’nun, kendisine yöneltilen FETÖ sorusuna "benim hiçbir ilgi ve alakam olmamıştır" şeklindeki cevabı ise sosyal medyada alay konusu oldu. FETÖ'cülerin kendisine olan desteğini tek tek sosyal medya kullanıcıları paylaşırken, İmamoğlu'nun FETÖ medya gruplarına ve dershanelerine destek ziyaretlerine ait fotoğraflar ile FETÖ kanalı STV'de yorumculuk yaptığı döneme ait videolar sosyal medyada TT oldu. Ortak yayında, FETÖ’nün belediyeler imamı olduğu ifade edilen Erkan Karaarslan ile ilişkisine ise İmamoğlu hiç değinmedi.

GÖRÜNTÜLERE RAĞMEN İNKÂR STRATEJİSİ

CHP adayının sistematik yalanlarını, Binali Yıldırım tek tek yüzüne vurduğu programda, CHP adayının Ordu Valisine yönelik yaptığı hakaretler de gündeme geldi. CHP'li İmamoğlu, orijinal kayıtların ortaya çıkmasına rağmen hakaret ettiği görüntüleri yine yalanlamayı tercih etmesi kamuoyunda tepkilere neden oldu.

KENDİ KENDİNİ BİLE YALANLADI

31 Mart seçimlerinin ardından 29 bin oy farkı olduğunu iddia eden CHP adayı İmamoğlu kameralar önünde ise, kendi sözlerini yalanlaması da gözlerden kaçmadı. Ortak yayında, İmamoğlu, “Tutanak burada… 24 bin 57. Şunu unutmamaları lazım. Birkaç aşaması var oy sayımın 23 bin 57 ile başlayan süreç günün sonunda 13 bin 29'a indi” derken Binali Yıldırım, “Aradaki nihai fark 13 bin 729. Başlangıçta 29 bin 504 küsür. Kaldı ki Ekrem Bey ilk açıklamasını akşam 9'da yaptı. '9 puan öndeyiz' dediği açıklama” cevabını verdi.  
Mal varlığı için mahkemeden 'gizlilik' kararı aldırdığı ortaya çıkan İmamoğlu’nun, mal varlığına yönelik gündeme getirilen iddialara da somut cevaplar veremedi.

YORUMLAR 14
 • Asım 4 ay önce Şikayet Et
  imamoğlu sebataycı yöntemi kullanıyor. Yalan ile birtakım Artılar kazanılıyorsa Hemen Yalan Meşru oluweriyor. Buna da birtakım kişiler kanıyor. Ha diğerleri de Alınmıyor, çünkü cebellezi onlarda da meşru.
  Cevapla
 • 5656 4 ay önce Şikayet Et
  Gerçekten Sayın Binali Bey, Samimiyetiyle, Bilgi ve Becerileriyle, Yaptıklarıyla,Gerçekçi ve kabul edilebilir net ifadeleriyle; saat gibi kurulmuş sadece demogoji ile laf işgüzarlığı yaparak kendisine verilen görevi yerine getiren yalan makinesinin yalanlarını ortaya çıkarmış ve çürütmüştür. Binali bey takipsiz olmalıydı. Ancak şer ve ihanet güçlerinin adayı (bukalemun) yalanlarıyla ''Çamur at izi kalır.'' misali verilen görevi yerine getirmiştir. İstanbul'un kazanımlarına yazık olur. Keşke; seçim yenileme kararı yerine, oyların tamamı sayılsaydı. Sonuç çok farklı olurdu.
  Cevapla
 • ELAZIĞ görüyor... 4 ay önce Şikayet Et
  İmamoğlu tam anlamıyla balon...sadece laf salatası yaptı.Kelime oyununundan başka bir şey yok.Proje desen tamamen dayanaksız.Üretim adına bir tek kelime duydunuz mu.Bu zat muhtarlık bile yapamaz.Bu kafalar bu ülkeye hizmet EDEMEZ...
  Cevapla
 • Hacı Hüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  programın başlarında idi. Ekrem İ. suriye konusu konuşulurken komşularımızla aramızı bozuyorlar derken akdenizdeki doğalgaz aramalarını mı kastetti yoksa ben mi yanlış anladım bomba haber olması gerekirdi ben yanlış anlamadıysam. sanki yunanistanı savunur gibi bir hali vardı. Rica etsem bir kez daha dinler misiniz arkadaşlar
  Cevapla
 • Ufuk 4 ay önce Şikayet Et
  Beş sene belediye başkanlığı yapmış. Ne yapmış. Şimdide vaat vaat, icraaat yok. Çoook icraat yapmış gibi kelime oyunları.. Şu unutulmamalıdır. İstanbulun bütün sırlarını o kozmik odadan çalacaklardı. Büyük ihtimalle şirketlere, ajanlara, konslosluklara para ile satacaklardı. Beylik düzünde yaşayanlar. Bilgileriniz satılmış olabilir. Artık kişisel bilgiler piyasada satılıyor. Bu bilgiler kimlerin eline geçiyor hiç düşündünüz mü.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Fuat Oktay: Bunları yazdık bir kenara! Herkes sobelendi
SMO ordusuna bağlı 40 araçlık konvoy Ceylanpınar'da!