Mehmetçik Kut’ül Amare konusu ve oyuncu kadrosu!

TRT 1'de yayınlanacak olan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinin konusu ne, hangi oyuncular yer alıyor? Yayın tarihi belli oldu! Kut’ül Amare’ye sürpriz isim belli oldu.

GİRİŞ 05.01.2018 11:06 GÜNCELLEME 11.01.2018 20:24

1916 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun İngilizleri bozguna uğrattığı son büyük zaferi olarak kayıtlara geçen Kut'ül Amare Kuşatması, yeni sezonda TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. İstanbul'da kurulan dev platoda çekimleri yapılan tarihi proje zorluklar içinde kazanılan bu büyük zaferi anlatacak. Cast çalışmaları devam eden dizinin başrolünde daha önceden Diriliş Ertuğrul kadrosunda izlediğimiz Serdar Gökhan, Kaan Taşaner gibi isimler yer alacak. Mehmetçik Kut'ül Amere dizisi ne zaman başlıyor?

Mehmetçik Kut’ül Amare Ne Zaman Başlıyor?

Başrollerini Serdar Gökhan, Kaan Taşaner, İlker Aksum gibi oyuncuların paylaşacağı Mehmetçik Kut’ül Amare 18 Ocak Perşembe günü saat 20.00’de TRT1 ekranlarında olacak.

Mehmetçik Kut’ül Amare Konusu Nedir?

1916 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun İngilizleri bozguna uğrattığı son büyük zaferi olarak kayıtlara geçen Kut’ül Amare Kuşatması yeni sezonda TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. İstanbul'da kurulacak dev platoda çekimleri kısa süre sonra başlayacak olan tarihi proje zorluklar içinde kazanılan bu büyük zaferi anlatacak. Cast çalışmaları devam eden dizinin başrolünde daha önceden Diriliş Ertuğrul kadrosunda izlediğimiz Serdar Gökhan yer alacak.

Mehmetçik Kut’ül Amare Oyuncuları

İsmail Ege Şaşmaz

1993 yılında Manisa’da doğan İsmail Ege Şaşmaz 24 yaşındadır. Güne Bakan ve Aşk Yalanı Sever dizilerinde rol alan İsmail Ege Şaşmaz  ilk olarak ise Serçe Sarayı dizisinde rol almıştır. İsmail Ege Şaşmaz ise son olarak Aşk Laftan Anlamaz dizisinde İbrahim karakterine hayat vermiştir.

Emre Başer

1979 Sivas doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Son olarak Vatanım Sensin ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde rol almıştır.

Serdar Gökhan

Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde  Süleyman Şah karakterine hayat vermiştir. Binlerce projede yer almıştır. Yeşilçam’ın yaşayan efsaneleri arasında yer almaktadır.

İlker Aksum

Son olarak Poyraz Karayel dizisinde Çınar karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Mehmetçik Kut’ül Amare Nerede Çekiliyor?

İstanbul'da çekilecek dizi için belediyenin desteği ile geniş bir plato kurulacak.

TRT 1’in İddialı Dizisi Kut’ül Amare’ye Sürpriz İsim

Yapımcılığını Bozdağ Film’in, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği; başrollerini İsmail Ege Şaşmaz, Kaan Taşaner ve Serdar Gökhan’ın paylaştığı yapımın kadrosuna Cox rolüyle daha önce ‘Yabancı Damat’, ‘Canım Ailem’, ‘Bizim Yenge’, ’20 Dakika’, ‘Yeşil Deniz’ ve ‘Poyraz Karayel’de rol alan İlker Aksum dahil oldu. Oyuncu, dizi için at binme dersleri almaya başladı.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AK Parti'den 'anket' iddialarına cevap!
Erdoğan Konya'da! Dikkat çeken anlar...