Erdoğan, Ömer Faruk'u unutmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 yaşındaki Ömer Faruk Yıldırım'a köpek hediye etti.

GİRİŞ 06.11.2015 19:12 GÜNCELLEME 06.11.2015 19:16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaralı köpeği Yozgat Devlet Hastanesinde tedavi ettirmek istediği sırada çekilen görüntüleriyle hatırlanan 9 yaşındaki Ömer Faruk Yıldırım'a köpek hediye etti.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan ve AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ile Yıldırım'ın evine gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, hediye küçük köpeği teslim etti. 

Ömer Faruk Yıldırım'ın ailesiyle bir süre sohbet eden Bozdağ, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen hediyeyi yerine ulaştırmak için geldiklerini ifade ederek, "Biz bir elçiyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Ömer Faruk'a hediyesini getirdik" dedi.

Küçük Ömer Faruk ise 6 ay önce boynundan yaralanmış bir köpeği hastaneye götürerek tedavi ettirmek istediğini, ancak bunu başaramadığını ifade ederek, "Daha sonra veterinere götürdüm ve veteriner güzelce tedavisini yaptı. Köpek daha sora evimizde bir müddet misafir oldu" diyerek yaşadıklarını aktardı. 

Dünyada kendini üzen birçok olay olduğunu da anlatan Yıldırım, "Beni çok üzen bir şey daha var. O da dünyada akan kanlar. Filistin'de, Gazze'de, Irak'ta, Suriye'de, Çeçenistan'da, Pakistan'da. Buralarda kardeşlerimiz öldürülüyor. Yazık değil mi? Benim yaşımdaki çocuklar öldürülüyor, bebekler öldürülüyor. Yazık günah değil mi?" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesi ile kendisini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verdiği Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna davet ettiğini belirten Ömer Faruk Yıldırım, "Cumhurbaşkanının bizi saraya davet edip orada ağırlaması, oranın gerçekten milletin evi olduğunu gösterdi. Cumhurbaşkanımızın bana vermiş olduğu hediyeler için de teşekkür ederim. Allah onu başımızdan eksik etmesin, Allah ona yardım etsin ve ona uzun ömür versin. Köpeğime kavuştum. Köpeği getirenlere de teşekkür ederim. Çok mutlu oldum ve köpekleri çok seviyorum. Adını 'Revan' koydum" şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Eyüp Ensar 2 yıl önce Şikayet Et
  Oy benim canım hemşerim oy benim canım yozgatımın temiz insanları çocuklarıda kendi gibi tertemiz yetişiyor.Bu milleti kimse durduramaz. EvelAllah
  Cevapla
 • Kayra Keskin 2 yıl önce Şikayet Et
  bakında bu çocuktan ibret alın daha bu yaşta nekadar merhametli canım benim
  Cevapla
 • berataltintas 2 yıl önce Şikayet Et
  sayın vekillerim ben Yozgat'tın Saraykent ilçesi Divanlı mahallesinde yaşıyorum orada bir köpeği düşünüyorsunuz bizim burada evimiz uçmak üzere bimer dahil kimseye sesimizi duyuramıyoruz...
  Cevapla
 • almanya 2 yıl önce Şikayet Et
  senin damin var olduguna sükr et,o cocuk senin gibilerinin yapmiyacagini yapti sizde vicdan olsaydi o yaziyi yazmazdin Allah iki El iki kol vermis yatmak icin vermemis.
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  maşaAllah internetiniz saglam
  Cevapla
 • seyirci 2 yıl önce Şikayet Et
  kardeş sesini buraya değil e devlet şifreni al cumhurbaşkanlığına yazı yaz direk orada muhatab bulabilirsin
  Cevapla
 • lodos 2 yıl önce Şikayet Et
  hep gelinmi kaçacak bide nikah memuru kaçsın
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Yakisir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milletvekili adayı Sofuoğlu'dan çarpıcı sözler
Merkez'in hamlesi sonrası hemen harekete geçtiler