Paris'te ırkçılık ve aşırı sağ karşıtı protesto

Fransa’nın başkenti Paris’te binlerce kişi sokaklara dökülerek ülkede artan ırkçılık ve aşırı sağ eylemlerini protesto etti.

Paris'te ırkçılık ve aşırı sağ karşıtı protesto
Paris'te ırkçılık ve aşırı sağ karşıtı protesto
GİRİŞ 10.04.2021 22:46 GÜNCELLEME 10.04.2021 22:46

Fransa'da her geçen gün artan ırkçılık ve aşırı sağ hareketlerine karşı sol eğilimli dernekler ile sosyalist düşüncedeki grupların tepkileri devam ediyor. Ülkenin başkenti Paris’te bugün binlerce kişi sokaklara dökülerek, ülkede artan ırkçılık ve aşırı sağ eylemlerini protesto etti.

Birkaç protestocunun meşale yakması nedeniyle tansiyon ara ara yükselse de gösteriler genel olarak barışçıl geçti. Gösteriler, polis tarafından alınan sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi. Çoğunluğu gençlerden oluşan protestocular, faşizm ve ırkçılığa karşı sloganlar eşliğinde, polis çemberi içerisinde yürüdü.

AŞIRI SAĞ GRUPLARIN PROPAGANDA FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEKLERİ VURGULANDI

Göstericiler tarafından yapılan konuşmada, göçmen karşıtlığıyla bilinen ve ülkedeki aşırı sağın himayesinde olduğu öne sürülen aşırı sağcı grup Kimlikçi Nesil’in (Generation Identitaire), İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda kapatılmasına rağmen benzeri grupların başka isimler altında sokak eylemleri ile propaganda faaliyetlerine devam edeceklerine dair uyarılarda bulunuldu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ruhani tarihi gelişmeyi duyurdu: ABD ile anlaştık
Son dakika: 8 Mayıs koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı