Sanat sergisinde sıkılan güvenlik görevlisi, milyonluk tabloyu çizdi

Rusya’nın Yekaterinburg şehrinde bir güvenlik görevlisinin, sanat galerisindeki ilk iş gününde canı sıkıldığı için 740 bin sterlinlik (13.5 milyon lira) tabloya tükenmez kalemle bir çift göz çizdiği ortaya çıktı.

Sanat sergisinde sıkılan güvenlik görevlisi, milyonluk tabloyu çizdi
Sanat sergisinde sıkılan güvenlik görevlisi, milyonluk tabloyu çizdi
GİRİŞ 10.02.2022 12:45 GÜNCELLEME 10.02.2022 12:45
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Rusya’nın Yekaterinburg kentinde bulunan bir sanat galerisinde, skandal bir olay yaşandı. Galeride çalışan ve canı sıkılan bir güvenlik görevlisinin 740 bin sterlin (yaklaşık 13 milyon 500 bin TL) değerindeki tabloya göz çizerek sanat eserine zarar verdiği ortaya çıktı.

TABLOYA TÜKENMEZ KALEM İLE GÖZ ÇİZDİ

Rusya'nın batısındaki Yekaterinburg kentinde gerçekleşen olayda Yeltsin Center'daki bir soyut sanat sergisinde işe başlayan güvenlik görevlisinin ilk iş gününde canı sıkıldığı ve tabloya tükenmez kalem ile bir çift göz çizdiği aktarıldı.

Yeltsin Center'dan yapılan açıklamada, 60 yaşındaki güvenlik görevlisinin ilk iş gününde ressam Anna Leporskaya'nın 'Üç Figür' (1932–1934) adlı tablosuna tükenmez kalemle bir çift göz çizerek tahrif ettiği belirtildi.

Milyonluk tabloya, güvenlik görevlisi göz çizdi.

7 Aralık 2021’de 'Nesnel Olmayan Bir Dünya Olarak Yeni Bir Sanatın Doğuşu' adlı bir sanat sergisini gezen iki ziyaretçi tarafından tespit edilen durumun kısa süre içerisinde yetkililere bildirildiği vurgulandı.

Moskova'daki Devlet Tretyakov Galerisi'nden ödünç alınan tabloya zarar veren güvenlik görevlisinin işine son verilirken, Yeltsin Center 60 yaşındaki kişinin kimliğini açıklamayacağını söyledi.

GÜVENLİK GÖREVLİSİNE 7 BİN 250 LİRA CEZA

Hasarın tespitinin ardından Moskova’ya gönderilen tablo, sanat restoratörü tarafından incelenirken, resmin restore edileceği, hasarın sanat eserine zarar vermeden ortadan kaldırılabileceği bildirildi.

Polis tarafından soruşturma açılan güvenlik görevlisine 395 sterlin (yaklaşık 7 bin 250 TL) para cezası ve bir yıl hapis cezasıyla birlikte vandalizm soruşturması başlatıldı.
Tablodaki hasarın ve restorasyon maliyetinin 2 bin 470 sterlin (yaklaşık 45 bin 300 TL) olduğu belirtilirken, güvenlik görevlisinin çalıştığı şirketin restorasyon için ödemeyi gerçekleştirdiği aktarıldı.

YORUMLAR 1
  • Zümrüt 9 ay önce Şikayet Et
    Niye 100 sene sonra onun çizdiği gözlerde kıymete geçer antika sayılır onunki kalemde onunki kalem değil mi tükenmez diye
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Halk TV'de 'AK Parti'nin oyları artıyor' dendi: Yüzler düştü
Milyonlar izledi ama kimse fark etmedi! İşte filmlerdeki o sahnelerin gerçek yüzü...