Kremlin'den yeni seferberlik açıklaması

Geçtiğimiz hafta Rusya'nın kısmi askeri seferberlik ilanı sonrası pek çok Rus vatandaşı ülkeden kaçmaya çalışmıştı. Kremlin'den bugün konuya ilişkin şaşırtan bir açıklama geldi.

GİRİŞ 26.09.2022 13:50 GÜNCELLEME 26.09.2022 13:58
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik 24 Şubat'ta başlattığı saldırılar devam ederken, Rusya Devlet Başkanı Putin ülkede kısmi askeri seferberlik ilan edildiğini duyurmuştu.

Karar sonrasında pek çok Rus vatandaşı İstanbul ve Erivan'a tek yönlü uçuşlara akın etmiş, seferler tükenmişti. Uçak bulamayan birçok kişi ise Finlandiya sınırına akın etmişti.

Tartışmaların büyümesinin ardından Kremlin'den konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi.

Kremlin'den yapılan açıklamada "Seferberlik çağrılarında bazı hatalar yapıldı. Bu çağrıdaki hatalar düzeltilecek" denildi.

Ülkeden kaçan Ruslara ilişkin sınırların kapatılıp kapatılmayacağı konusunda ise Kremlin "Sınırların kapatılması konusunda herhangi bir karar alınmadı" ifadelerini kullandı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin
YORUMLAR 4
 • ofli 2 ay önce Şikayet Et
  Biden senin kadar propaganda yapamazdı
  Cevapla
 • Jocka atüşka 2 ay önce Şikayet Et
  Ruslar kaçmakta haklı çünkü boşuna ukrainaya saldırdı ve hiç uğruna niye ölsunlerki putinin korumaları firar 100/95 Etiler Bay Putin yanlız kaldı bombası elinde patladı eline yüzüne buluştı Ne yapacağı bilmiyor İkide bir wodka yudumluyor RUSYADA BÜYÜK KAÇIŞ BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Ruslar kolay kolay kaçmazlar! Kaçana ceza yazan adam en azından ülkeden çıkacakları sebep sorup çıkarmayabilir. Ama yok sınırlar açık. Bunun altında bir plan var... Ruslar sadece güzel değil, aynı zamanda zekidirler de... Karaman'ın koyunundan daha çoktur oyunları... Dikkat edin... Orta Asya ya tekrar dolmaya başladılar...
  Cevapla
 • gardass 2 ay önce Şikayet Et
  baya bi hinduluk var mesela avrupaya gidip kira ve gıda fiyatlarını ykseltmek mültecilik0 yapıp avrupayı iyice çıkmaza sokmak gbi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Audi 2023 RS6 Avant ve RS7'yi tanıttı! Daha da güçlendiler! İşte fiyatı
Türk futbolunda devrim gibi karar! Dünya Kupası'ndan sonra göreve başlıyorlar