LGS'ye giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Liselere Geçiş Sınavına (LGS) giren öğrencinin, sınavdan sonra cevap kağıdının kaybolduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü'nden açıklama geldi.

LGS'ye giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu
LGS'ye giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu
GİRİŞ 11.07.2020 23:13 GÜNCELLEME 11.07.2020 23:13
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Edinilen bilgiye göre, Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Pınar Akbaş, 20 Haziran’da yapılan LGS sınavına yine kendi okulunda girdi.

16 Temmuz'da sınav sonucunun açıklanmasını beklemeye başlayan aileye okuldan telefon gelerek öğrenci ile birlikte okula gelmeleri istendi. Öğrencinin annesi Sevgi Akbaş kızını da alarak okula gitti. Okul yetkilileri aileye öğrencinin sınav cevap kağıdının kayıp olduğunu ve Pınar Akbaş’ın bu konuda bilgisine başvuracaklarını söyledi. Sınav sonucunu beklerken aldığı bu haberle şok yaşayan öğrenciye sınava kesin girip girmediği soruldu.

Sınav sonrası üzerinde adının yazılı olduğu soru kitapçığını da aldığını söyleyen Pınar Akbaş, “Ben okulumda sınava girdim. Ancak geçtiğimiz hafta bizi okula çağırarak optiğimin kaybolduğunu söylediler. Sınava çok çalışmıştım tüm emeğim boşa gitti. 76 soru cevapladım. Bazı soruları da boş bıraktım. Benim sınava girdiğim salonda arkadaşım da vardı beni sınavda o da gördü. Şu anda sınava hiç girmediğim görünüyor” dedi.

“Kızımın geleceği ile oynanmasın” diyen anne Sevgi Akbaş ise “Bizi okuldan çağırdılar geldik. Kendilerini bakanlıktan aramışlar sanırım bize öyle dediler ve kızımın cevap optik kağıdının kayıp olduğunu söylediler. Pandemi döneminde kızım sürekli ders çalışmıştı. Dershaneye de göndermiştim. Bana adresime en yakın okula göndeririz dediler. Ben öyle olsun istemiyorum kızımın hakkının aranmasını istiyorum. Bakanlıktan ve Cumhurbaşkanımızdan bu konuda yardım bekliyorum” şeklinde konuştu.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NDEN AÇIKLAMA!

Konuyla ilgili Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız ise Bakanlıktan şube müdürünün arandığını ve konudan haberdar olduklarını belirterek, "Öğrencimizin cevap kağıdının birinin olmadığı söylendi. Soru kitapçığının arasında mı kaldı, buradan gönderildi başka yerde mi kayboldu henüz bilmiyoruz. Bakanlık oradan araştırıyor biz de buradan araştırıyoruz. Aileyi bunun için okuldan aradılar ve bilgilendirdiler" dedi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 32
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Teslim imzası varsa birşey çıkmaz
  Cevapla
 • Pınar 1 ay önce Şikayet Et
  Çocuğun hayalleriyle oynamışlar resmen inşallah bulunur eğer sinava girdiyse tutanakta imzası vardır
  Cevapla
 • Burhan 1 ay önce Şikayet Et
  Cevap kağıtlarının konulduğu zarflarda hata olabilir. Bu sene poşet yerine kağıt zarf kullanıldı. Tasıma esnasında sorun cıkmış olabilir.
  Cevapla
 • Serhat 1 ay önce Şikayet Et
  Rezalet şimdi kim bu çocuğun hayallerini geri getirebilecek !!!!
  Cevapla
 • Fermantasyon 1 ay önce Şikayet Et
  hiç bi şey olmaz istediği okula girer mağdur etmezler
  Cevapla
 • Muallim 1 ay önce Şikayet Et
  Sınava girdiyse tutanakta imzası vardır. Eğer belgelerde girdiği görülüyorsa sorumluluk salon başkanı ve gözetmendedir.Bunlar hakkında soruşturma açılır.Birkaç güne kalmaz her şey açığa çıkar
  Cevapla
 • Lsldfk 1 ay önce Şikayet Et
  Peki ya salon başkanı ve gözetmen tüm cevap kağıtlarını zarfa koydularsa ve cevap kağıdı zarfın gittiği başka bir yerde kaybolduysa o zaman da mı onlar suçlu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 12 Ağustos koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum