Şehit Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla defnedildi

Erzurum'da şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Akgöbek'in cenazesi, memleketi Hatay'da Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla defnedildi.

Şehit Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla defnedildi
Şehit Türkçe ve Kürtçe ağıtlarla defnedildi
GİRİŞ 12.10.2015 13:12 GÜNCELLEME 12.10.2015 13:15

Erzurum'un Şenkaya ilçesinde dün teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek'in cenazesi, memleketi Hatay'da toprağa verildi.

Askeri uçakla Hatay'a getirilen 25 yaşındaki Akgöbek'in Türk bayrağına sarılı naaşı, yakınları tarafından Dörtyol Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Yeşilköy Mahallesi'ndeki babaevine götürüldü.

Şehidin babası Bayram, annesi Zeliha ile kardeşleri İsmail, Orhan, Fatma ve Medine Akgöbek, tabuta sarılıp Kürtçe ve Türkçe ağıtlar yakarak gözyaşı döktü. 

Helallik alınmasının ardından Kumyönü Mezarlığı'na götürülen Akgöbek'in cenazesi, namaz sonrasında toprağa verildi.

Cenaze törenine 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, MHP Milletvekili Şefik Çirkin, Garnizon Komutanı Albay Özcan Erdem, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Turgay Aras, Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, askeri ve mülki erkan, vatandaşlar ve şehidin yakınları katıldı.


Dün, Erzurum'un Şenkaya ilçesinde teröristlere karşı yürütülen operasyonlar sırasında Ardahan'ın Göle ilçesi sınırındaki Akşar ve Karıncadüzü mevkileri arasında çıkan çatışmada jandarma uzman onbaşılar Doğan Akgöbek ve Şükrü Şahin şehit düşmüştü.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin yeraltında bekleyen 5 bin ton altını yaklaşık 300 milyar dolar değerinde
Putin ile Kuzey Kore lideri Kim, Pyongyang'da görüştü