Akçabağlar'daki obüslerin yeri değiştirildi

Akçabağlar üs bölgesinde konuşlu Fırtına obüsleri ile zırhlı araçlar, bu sabah askeri TIR’larla Yüksektepe Hudut Bölgesi'ne taşındı.

Akçabağlar'daki obüslerin yeri değiştirildi
Akçabağlar'daki obüslerin yeri değiştirildi
GİRİŞ 17.02.2016 11:52 GÜNCELLEME 17.02.2016 12:01

Suriye’de rejim güçlerinin Rusya’nın hava desteğiyle Halep’in kuzeyine başlattığı operasyonun ardından PYD’nin silahlı kanadı YPG, Azez’e yakın noktadaki Minnig Havalanı ve çevresi ile Tel Rıfat Kasabasının kontrolünü ele geçirdi.

Bu gelişmenin ardından Tükiye tarafına ateş açınca Kilis sınırındaki Akçabağlar üs bölgesinde konuşlu topçu birlikleri ateşin açıldığı PYD denetimindeki bölgeye Fırtına obüsleriyle top atışı yaparak karşılık verdi.

Cumartesi gününden bu yana top atışlarının yapıldığı Akçabağlar üs bölgesinde konuşlu Fırtına obüsleri ile zırhlı araçlar, bu sabah askeri TIR’lara yüklendi. Güvenlik önlemleri arasında buradan taşınan obüs ve zırhlı araçlar daha sonra Suriye sınırındaki bir başka nokta olan Yüksektepe Hudut Karakolu bölgesine taşındı.

Obüs ve diğer zırhlı araçların taşındığı Yüksektepe Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki yüksek noktalara namluları Suriye tarafına çevrili olarak konuşlandırıldı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son Dakika: FED faiz kararını açıkladı
Havada büyük kriz! Türkiye karşıtı F-35 kararını resmen açıkladı