Güzellik merkezlerine gidenler dikkat! Yargıtay'dan emsal karar

Manisa'da bir kadın cilt çatlaklarının giderilmesi için bir güzellik merkezi ile anlaştı. İkinci seansta vücudunda yanıklar oluşması üzerine "beni kandırdılar, paramı aldılar" diyerek şikayetçi oldu. Ancak yerel mahkeme, "şikayet yanıklarla ilgili, ancak sanığın ücretle ilgili bir aldatması ya da haksız kazancı söz konusu değil" diyerek beraat kararı verdi. Yargıtay da bu kararı onadı.

Güzellik merkezlerine gidenler dikkat! Yargıtay'dan emsal karar
Güzellik merkezlerine gidenler dikkat! Yargıtay'dan emsal karar
GİRİŞ 17.11.2019 07:32 GÜNCELLEME 17.11.2019 11:56

Yargıtay'ın kararına konu olay 2013 yılında Manisa'da yaşandı. F.S. isimli kadın vücudunda meydana gelen cilt çatlaklarının giderilmesi için bir güzellik merkezine gitti. Burada kendisine dermo-roller uygulaması ve epilasyon amaçlı lazer tedavisi yapılması konusunda güzellik merkezi sorumlusu ile anlaştı. Anlaşma uyarınca F.S. bin 900 TL ödeme yaptı.

"BENİ KANDIRDI"

Bir süre sonra bakım süreci başladı. Ancak ikinci seans sonunda F.S.'nin vücudunun çeşitli bölgelerinde yanıklar oluştu. Bu durum üzerine tedavi sürecini sonlandıran F.S. güzellik merkezi sorumlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, dinlenen F.S., "Beni kandırdı, bin 900 TL paramı hileyle uhdesine geçirdi" dedi.

SAVCILIK DAVA AÇTI

Soruşturmasını tamamlayan savcılık, güzellik merkezi sorumlusu hakkında "dolandırıcılık" suçlamasıyla dava açtı.

MAHKEME BERAAT KARARI VERDİ

Dava Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme, "şikayet yanıklarla ilgili ancak sanığın ücretle ilgili bir aldatması ya da haksız kazancı söz konusu değil" diyerek beraat kararı verdi. F.S. bu kararı temyiz etti.

YARGITAY ONADI

Yargıtay 15. Ceza Dairesi, F.S.'nin temyiz itirazını reddederek, yerel mahkemenin beraat kararını onadı. Böylece yerel mahkemenin beraat kararı onanmış oldu. Yargıtay'ın kararını doğru bulan hukukçular, "Bu olayda dolandırıcılık suçu değil, şartları varsa ancak dikkatsizlik tedbirsizlik nedeniyle oluşan taksirle yaralama suçu oluşur" dedi.

KAYNAK: HABERTÜRK
ETİKETLER
Muğla sacı
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ayasofya için ilk kıvılcım böyle atıldı
Ayasofya için yargı yolunu ilk açan Başkan konuştu