Sınırda telefon trafiği! Erdoğan, Bakan Akar ve komutanlara hitap etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komutanların sınır bölgesindeki toplantısına katılarak komutanlara hitap etti. Erdoğan, "Bu birliğimiz, dayanışmamız inanıyorum ki dünyayı ülkemize hayran bırakacak, NATO içindeki durumumuzu çok daha güçlü hale getirecektir." dedi.

GİRİŞ 05.06.2020 14:53 GÜNCELLEME 05.06.2020 17:21
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile sınır bölgesindeki birliklerde yaptığı denetleme ve incelemelerine devam ediyor.

İnceleme ve ziyaretleri kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekat Merkezi'ni ziyaret eden Akar ve TSK Komuta kademesi burada sınırda ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanları ile toplantı yaptı. Yüz yüze ve videokonferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantıda sahadaki son duruma ilişkin bilgi alındı, talimatlar verildi.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'da telefonla birlik komutanlarına hitap ederek şunları söyledi:

MİLLETİM ADINA ALKIŞLAMAK BENİM GÖREVİMDİR

"Sizleri tebrik etmek, kutlamak terörle mücadelede ortaya koyduğunuz performansı milletim adına alkışlamak benim bir görevimdir. Daha ileri gidiyorum, şu anda gerek Irak'ın kuzeyindeki, Barış Pınarı Harekatı'ndaki, bunun yanında İdlib'deki gelişmeler şu anda son duruma baktığımız zaman Libya'daki eğiticilerimiz, onların oradaki performansı, Libyalı kardeşlerine verdikleri destek ile bu mücadelede gelinen nokta hakikaten bir dayanışmanın, ortaya koyduğumuz performansın ne denli üst düzeyde olduğunu göstermiştir.

NATO'DAKİ DURUMUMUZU DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRECEKTİR

Onun için sizleri şahsım, milletim adına en kalbi duygularla tebrik ediyor, kutluyorum. Bu birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız inanıyorum ki dünyayı ülkemize karşı hayran bırakacak, NATO içindeki durumumuz çok daha güçlü hale getirecektir. Şu anda yapmakta olduğunuz ziyaretin hayırlara vesile olmasını, oradaki görüşmelerin inşallah çok daha isabetli kararların alınmasına vesile olmasını diliyorum, sizleri tebrik ediyorum. Sağ olun, var olun."

Bakan Akar da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine " Birliklerimiz yüksek moral ve motivasyonla emirleriniz ve talimatlarınız doğrultusunda azim ve kararlılıkla görevlerini sürdürmektedir. Şahsım ve Komutan arkadaşlarım adına, buradaki Ordu, Kolordu, Tümen ve Tugay komutanı arkadaşlarımın adına desteklerinizden dolayı saygılarımızı, şükranlarımızı sunuyoruz" ifadeleriyle cevap verdi. 

 

ETİKETLER
suriye
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  Allah birliğimizi, dirligimizi daim etsin, gücümüze güç katsın.
  Cevapla
 • Vay bee 1 ay önce Şikayet Et
  1950 İsmet paşa pasajında — kırk kulpu — kırık tunç — Bir tas has hoşaf
  Cevapla
 • Vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  Rabbim varlığımızı birliğimizi bozmasın
  Cevapla
 • İsmet paşa 1 ay önce Şikayet Et
  Veh veh veh — Dondum kaldım ... Asalet MİLLETİN Taaa Kendisi ...
  Cevapla
 • 16brs59 1 ay önce Şikayet Et
  Elhamdülillah. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe ALLAH'ın izniyle bizi kimse deviremez inşaALLAH
  Cevapla
 • Selim asaf 1 ay önce Şikayet Et
  Diyorlar ki Sen Erdoğancımısın ! Hayır, Ben Erdoğanın ta kendisiyim !
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe'de hüsran! 3.'lük şansı kalmadı
Son dakika: 'Sipan' Erzurum'da yakalandı!