Metrobüslerde tıka basa yolculuk; seferlerin artırılmasını istediler

Koronavirüs önlemleri kapsamında "sosyal mesafe" ve "kapasite azaltma"önlemlerinin ardından metrobüslerde de yoğunluk yaşanıyor. Tıka basa dolu metrobüslerde bu sabah yolculuk edenler seferlerin artırılması gerektiğini ifade etti.

Metrobüslerde tıka basa yolculuk; seferlerin artırılmasını istediler
Metrobüslerde tıka basa yolculuk; seferlerin artırılmasını istediler
GİRİŞ 13.07.2020 10:22 GÜNCELLEME 13.07.2020 10:25
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Normalleşme sürecinin başlamasıyla geçilen kontrollü hayatta toplu taşıma kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Haftanın ilk iş gününde İstanbullular, sabah saatlerinde evlerinden çıkarak işyerlerine gitmek için yola koyuldu. Vatandaşları işyerlerine gitmek için toplu taşımayı kullanırken duraklarda yoğunluk yaşandı. Maske kullanımının zorunlu olduğu alanlarda vatandaşlar kurala uyarken duraklarda otobüs ve metrobüs beklediği sırada sosyal mesafe kuralını unuttukları görüldü.

SOSYAL MESAFE KURALI HİÇE SAYILDI

İşe gitmek için duraklara akın edenler metrobüse binmek için birbirleriyle yarıştı. Metrobüse binenler içeride koronavirüs sürecinden önceki dönemi anımsatan görüntüler oluşturdu.

 

 

"ARTI SEFERLER YAPILMALI"

Metrobüsten Cevizlibağ durağında inen Özden Düz, "Maalesef sosyal mesafeye dikkat edemiyoruz. Çünkü gerçekten yoğunluk var. Herkes işe gitmeye çalışıyor. Ve bizler de saatinde yetişmek zorundayız. O yüzden yoğunluk oluyor. Bence ara duraklarda artı sefer yapabilirler. Bu da çözüm olabilir. Ama tramvaylarda hiçbir şekilde çözüm yok. İşe giderken 3 vesait kullanıyorum. Ve her seferinde bu yoğunluğa maruz kalıyorum. O yüzden daha da arttırılabilir diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"DOLU METROBÜSTE SOSYAL MESAFE KURALINA NASIL UYACAĞIZ?"

Okan Uzun da, "Bu dolu metrobüste sosyal mesafe kuralına nasıl uyulabilir ki? Kendi önlemimizi almaya çalıştık. Kalabalık tabii herkes işe gidiyor" dedi. Ek seferler konulması gerektiğinin altını çizen Mesude İsaoğlu ise, "Sosyal mesafeye çok dikkat edemedik açıkçası. Çok dolu çünkü. Beylikdüzü'nden bindim Şirinevler'de oturabildim. Toplu taşımanın arttırılması gerekiyor. Ancak böyle çözüm bulabiliriz herhalde" ifadelerini kullandı. Ali Akça ise, "Çok kalabalık evet ama duyarsız insanlar var maalesef. Maskeyi takıyor ama ya çenesinin altında ya burnu dışarıda. Böyle bir şey olamaz. Oturamadım. Oturmak çok mümkün değil. Mümkün mertebe mesafeli durmaya çalıştım ama çok kalabalık" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • genco 4 ay önce Şikayet Et
  vebali önlem almayan eko nundur.
  Cevapla
 • fatih 4 ay önce Şikayet Et
  metrobüs olsun otobüs ve minübüs olsun hepsi aynı kurala uyan yok şoferlerde yolcu aldıkça alıyor kapasite dolumu boşmu bakan yok
  Cevapla
 • Malatyalı 4 ay önce Şikayet Et
  Herşey çok güzel oluyor. Virüs yayılsın diye seferleri artırmıyor. İstanbullulara da bu yakışır. Ekrem abileri nederse o. Ekrem abilerini üzmeyelim
  Cevapla
 • Kaktüs 4 ay önce Şikayet Et
  Herşey çok güzel oldu mu İstanbul. Oy verirken kaç kere düşündünüz
  Cevapla
 • xray 4 ay önce Şikayet Et
  Ekrem virüs artsın diye çıkarmıyordur. Yapar mı? yapar?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Erdoğan onaylamıştı! Açıklamalar peş peşe geldi...
AVM'lerde HES kodlu giriş uygulaması başladı