Evlat nöbetindeki anneden yürek yakan sözler: O mağaralar size göre değil...

Terör örgütü PKK'nın kaçırdığı çocuklarına kavuşmak ümidiyle HDP binası önünde evlat nöbeti tutan Hatice Levent, "PKK denilen lanet yavrumu aldı. Kızım geri dön, o mağaralar size göre değil" dedi.

Evlat nöbetindeki anneden yürek yakan sözler: O mağaralar size göre değil...
Evlat nöbetindeki anneden yürek yakan sözler: O mağaralar size göre değil...
GİRİŞ 30.11.2021 10:35 GÜNCELLEME 30.11.2021 10:35

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 821. gününde de devam ederken, 7 yıldır kızının bulmak için çaba harcayan anne Hatice Levent, “Terörist, PKK denilen lanet yavrumu aldı. Ben yavrumu istiyorum. Kızım dön geri, o mağaralar size göre değil” dedi.Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 821. gününde de sürüyor. Kütahya’nın Simav ilçesinde yaşayan ve kızı Bitlis'te üniversite okurken terör örgütü tarafından dağa kaçırılan anne Hatice Levent, umutlu bekleyişini sürdürürken, evladına 'teslim ol' çağrısı yaptı.

"KIZIM GERİ DÖN, SENİ ÇOK ÖZLEDİM"

Anne Levent, kızını çok özlediğini ve evine dönmesi çağrısında bulundu. Levent, "Kızım Fadime'm için buradayım. Fadime'mi almadan da gitmiyor. 7 yıldır Fadime'min peşindeyim. Kızımı kaybettim, Fadime'mi aldılar elimden. Bir canım kaldı. Onu da alsınlar. Terörist, PKK denilen lanet yavrumu aldı. Ben yavrumu istiyorum. Kızım dön geri, o mağaralar size göre değil. Senin elin kalem tutuyordu Fadime'm. Sen nasıl kandın da gittin? Geri dön yavrum. Ben seni çok özledim. Vicdansızlar kendi evlatlarını götürsünler. Sizin orada yeriniz yok. Sizin yeriniz bizim dizimizin dibi. Gelin dönün geri. Ben çok özledim seni ”diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan Arnavutluk Meclisi'nde uyardı: Derhal harekete geçmezseniz...
Ekrem İmamoğlu'nun "300 metrobüs alımımız engellendi" algısını Tevfik Göksu bozdu