Doktora şiddete hapis cezası

Kayseri’nin Develi ilçesinde devlet hastanesinde görevli nöroloji doktoru tabancayla ayağından yaralayan sanığa 6 yıl hapis cezası verildi. Olaya karışan 3 sanık da hapis cezasına çarptırıldı.

Doktora şiddete hapis cezası
Doktora şiddete hapis cezası
GİRİŞ 04.03.2022 19:16 GÜNCELLEME 05.03.2022 12:42
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Kayseri Adalet Sarayı 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar M.G., S.D. ve İ.A. tutuklu bulundukları ceza infaz kurumundan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, tutuklu sanık S.D. duruşma da yer aldı. Müşteki doktor Erdal K. ile taraf avukatları da duruşmaya katıldı. Cumhuriyet savcısı tutuklu sanıklar M.G. ve S.D.’nin ‘tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan, tutuklu sanıklar İ.A. ve S.D.’nin ise ’tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme’ suçundan cezalandırılması yönünde verdiği mütalaayı tekrar etti.

Çalıştığı hastanenin çıkışında silahlı saldırıya uğrayan doktor Erdal K., "Beni öldürmek istediler. Gerekli cezayı almalarını istiyorum" dedi.

Azmettirmekle yargılanan sanıklardan S.D. ise savunmasında, "Benim üzerimde oyun oynadılar. Bana komplo kurdular. Ben inançlı bir insanım benim inancım birinin canına kıymaya izin vermez. Yapmadığım bir şeyle yargılanıyorum. Ben kimseye Erdal K.’yı öldürmesini söylemedim" ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanıklardan S.D. ve M.G.’de doktorla konuşmak için oraya gittiklerini, kimseyi öldürmek ya da yaralamak gibi bir amaçlarının olmadığını söyleyerek, beraatlerini ve tahliyelerini talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan M.G.’ye ’ruhsatsız silah taşıma’ ve ’yaralama’ suçundan 6 yıl hapis ve 4 bin 800 TL para cezası verirken, sanıklardan S.D. ve İ.A.’yı ’yaralama’ suçundan 4’er yıl hapis cezasına çarptırdı. Tutuklu sanıklardan S.D.’ye ’yaralama’ suçundan 4 yıl hapis cezası verilirken, sanığın samimi ifadelerinden dolayı ceza 2 yıl 8 aya düşürüldü. 4 sanık kararla birlikte tahliye edildi.

YORUMLAR 22
 • Sorandaş 8 ay önce Şikayet Et
  yarım bıraktıkları işi tamamlasınlar diye mi serbest bırakıldı....
  Cevapla
 • ayhan 8 ay önce Şikayet Et
  Nerede kaldı verilen ceza.Bari doktor özür de dileseymiş.
  Cevapla
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  doktorlara, halkla ilişkiler konusunda eğitim verilmelidir. kibir ve egolarından arınmalıdırlar. özel hastanelerde neden şiddet olayı yok denecek kadar az yada hiç yaşanmıyor bir araştırın .
  Cevapla
 • mahfi 8 ay önce Şikayet Et
  kesinlikle katılıyorum. Özel hastanelere daha belalıları giderken hiçbir problem çıkmıyor, ama iş devlete gelince hep dayak, silah vs.hep. Kimse yerlere yatsın, iki büklüm olsun demiyor sadece: azarlamasın, aşağılamasın, dinlesin, kaş göz ile terslemesin, sorulara cevap versin o kadar.. bunu istemek hastanın en doğal hakkı. bunu yapmazsan kim olursa olsun hiddetlenir, hatta doktor doktora bile şiddet uyguylar.
  Cevapla
 • Sorandaş 8 ay önce Şikayet Et
  bedava hizmetin bir değeri yok. özel hastanelerde parayı verip herkes sırasının gelmesini kuzu kuzu bekliyor. devlet hastanesinde ise beklemeye tahammül yok, doğrudan doktorlara saldırı var. doktorları beğenmeyenler neden her sıkıştıklarında doktorların kapısına dayanıyor ki, gitsinler veterinere tedavi olmak için... veterinerler de ekmek yesin... sgk veterinerlerle anlaşsın...
  Cevapla
 • gerçek 8 ay önce Şikayet Et
  sen arastir cok bilmis
  Cevapla
 • serdar 8 ay önce Şikayet Et
  4 sanığa da tahliye verilmiş yani cezasız kalmışlar. bir de ödül verselerdi hatta mahkeme bunlardan özür de dileseydi tam olacaktı.
  Cevapla
 • Yaşar Erdoğan 8 ay önce Şikayet Et
  Diğer yapacak olanlara davetiyedir bu Adam resmen silahlı saldırı yapmış kasti adam öldürmeye teşebbüs bu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Katar'dan Almanya'ya 15 yıllık LNG sözü
Türkiye'nin kara harekatı öncesi Rusya'dan terör elebaşı Abdi Şahin'e yeni teklif