FETÖ’nün sağlık yapılanmasına bir darbe daha

Denizli’de FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün sağlık yapılanasına yönelik olarak düzenlenen operasyonda örgüte yardım yaptıkları iddiasıyla kesinleşmiş hapis cezaları bulunan aralarında 3 doçent doktorun da yer aldığı 11 hükümlü tutuklandı.

FETÖ’nün sağlık yapılanmasına bir darbe daha
FETÖ’nün sağlık yapılanmasına bir darbe daha
GİRİŞ 08.04.2022 19:31 GÜNCELLEME 08.04.2022 19:31

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması çerçevesinde, örgütün “Sağlık Yapılanması” içerisinde faaliyet gösteren, haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve yakalama emri ile aranan şahısların yakalanmasına yönelik olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyon dahilinde haklarında yürütülen soruşturma çerçevesinde kesinleşmiş 1 ila 6 yıl arasında hapis cezaları bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 11 hükümlü, ifade işlemlerinin ardından “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” ve “Örgüte Bilerek İsteyerek Yardım Etmek” suçlarını işledikleri gerekçesiyle adli makamlara sevk edildi.

Savcılıktaki işlemlerinin ardından hakim karşısına çıkartılan ve aralarında daha önce meslekten ihraç edilmiş 3 doçent doktor, 2 araştırma görevlisi, 3 doktor öğretim üyesi, 2 sağlık memuru ile 1 sağlık teknikerinin bulunduğu 11 hükümlü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Futbol efsanesi Pele'den üzen haber!
Türk askerinin kafa kamerasından PKK mağarasına giriş anı