Bakan Çavuşoğlu'ndan Kolombiya'da önemli mesajlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Latin Amerika ziyaretleri kapsamında bulunduğu Kolombiya'da yayın yapan El Tiempo gazetesinde bir makale kaleme aldı.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Kolombiya'da önemli mesajlar
Bakan Çavuşoğlu'ndan Kolombiya'da önemli mesajlar
GİRİŞ 27.04.2022 18:55 GÜNCELLEME 27.04.2022 18:55

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Latin Amerika ziyaretleri kapsamında bulunduğu Kolombiya'da yayın yapan El Tiempo gazetesine, "Türkiye ve Kolombiya ortaklığı: Eşitliğe dayalı ikili iş birliğinden daha adil bir dünya için küresel güç birliğine doğru" başlıklı bir makale kaleme aldı. Çavuşoğlu, Türkiye ile Kolombiya'nın küresel konularda iş birliğini artırmalarıyla ortaya çıkacak sinerjinin daha eşit, daha adil, daha istikrarlı bir dünya düzeni kurma hedefine katkıda bulunacağına inandığını belirtti. 

KOLOMBİYA ÇIKARMASI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret için geldiği Kolombiya’nın başkenti Bogota’da, Kolombiya Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Marta Lucia Ramirez ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret için geldiği Kolombiya’nın başkenti Bogota’da, Kolombiya Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Marta Lucia Ramirez ile bir araya geldi. Çavuşoğlu ve Ramirez, heyetlerarası toplantının ardından iki ülke arasında düzenlenen anlaşmaları imzaladı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bahçeli'den 6'lı masa anketi sorusuna cevap: Tercihim sınıf arkadaşım
Tramvay kazasında kulübe üzerine yıkıldı: Bunu bile kanamadı