Deprem uzmanından skandal teklif

32.Gün'de bu hafta deprem konusu masaya yatırıldı. Prof. Celal Şengör'an programda söyledikleri 1999 depreminde sıkıyönetim ilan edilmesi için çalışan dönemin 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çevik Bir'i akıllara getirdi.

Deprem uzmanından skandal teklif
Deprem uzmanından skandal teklif
GİRİŞ 12.03.2010 21:26 GÜNCELLEME 12.03.2010 21:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Mehmet Ali Birand ve Rıdvan Akar'ın birlikte hazırlayıp sundukları Prof. Dr. Celal Şengör, İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü öğretim görevlisi Okan Tüysüz ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Deprem Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, programın bu haftaki konuklarıydı. Programda İstanbul'da deprem olacak mı? Olası bir depremde büyük kentlerde ne kadar insan ölecek? Türkiye'de deprem riski altındaki iller hangileri? Marmara Denizi'nde tsunami olur mu? gibi sorulara cevap arandı.

Program konuklarından biri olan ve uzmanlık alanı olan jeoloji olduğu halde yaptığı siyasi ve askeri çıkışlarla kamuoyunun yakından tanıdığı Celal Şengör'ün açıklamaları programa damgasını vurdu. Darbe yanlısı açıklamaları ile bilinen Şengör dün yine izleyenleri şaşkına çevirdi. Olası Marmara depremi için yapılması gerekenleri anlatırken, öyle bir teklif ortaya attı ki programın sunucuları Birand ve Akar bile şaşkınlığını gizleyemedi. Şengör, olası bir deprem için Marmara bölgesinde hemen sıkı yönetim ilan edilmesini istedi. 1999'daki Gölcük depremi sırasında 1. Ordu Komutanı olan Orgeneral çevik Bir'in de darbe yapabilmek için sıkıyönetim peşinde olduğu iddia edilmişti.

zaman

YORUMLAR 1
  • orhan ayyildiz 10 yıl önce Şikayet Et
    Adi ilim adami amma asli MAYMUN. ilim adami desem insanliga hakaret olur bu kisi aslinin neslinin maymun oldugunu ve maymunlardan irkinin geldigini söylüyordu simdi böyle ilim maymunundan akilli bir fikir beklemek herhalde biz insanlar icin abes olur iste maymun maymunlugunu ekranlarda göstermis atasineki kendide ne olsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AB seyahat listesini güncelledi!
Son dakika haberi: Borsada endeks devre kesici önlemi