AK Parti'li Hotar'dan Kongre için açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi ile ilk defa bir kongrede, engellilere yönelik ulaşılabilirlikle ilgili ciddi ve örnek düzenlemeler yapıldığını belirtti.

AK Parti'li Hotar'dan Kongre için açıklama
AK Parti'li Hotar'dan Kongre için açıklama
GİRİŞ 28.09.2012 18:02 GÜNCELLEME 28.09.2012 18:02
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hotar, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi hazırlıklarının yoğun çaba ve çalışmadan sonra tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.

Bununla, ilk defa bir kongrede engellilere yönelik ulaşılabilirlikle ilgili ciddi ve örnek düzenlemeler yapıldığını vurgulayan Hotar, bu kongrede ''Engelleri Aşan Büyük Güç Hedef 2023'' sloganıyla 100'e yakın engelli vatandaşın, engelliler alanında çalışmalar yapan akademisyenler ile sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin misafir olarak davet edildiğine işaret etti.

-''En yakın tribünde oturma yerleri ayrıldı''-

Kongre sürecinde engelli misafirlere yönelik yaptıkları bazı çalışmalar hakkında bilgi veren Hotar, şöyle devam etti:

''Görme engelli misafirler için Braille alfabesiyle hazırlanmış davetiye, partimizin 10 yıllık hizmetlerini anlatan icraat kitapları, yaka kartları, bedensel engelli misafirlerimizin transferlerini sağlayacak engelli araçları ve engelli otoparkları ayarlandı. Ayrıca görme engelli misafirlerimizin salona rahat erişimlerini sağlayacak yer takip çizgisi düzenlendi.''

Engellilerin salona girişlerinin VIP kapıdan yapılacağını ifade eden Hotar, salonda engellilere uygun, sahneye en yakın tribünde oturma yerlerinin ayrıldığını bildirdi.

Hotar, işitme engelli misafirler için görevlendirilmiş 3 işaret dili tercümanı ve özel deneyimli personelin görev yapacağını belirtti.

-''Siyaset tarihinde ilklerden birini gerçekleştirecek''-

Bu kongrede her türlü engelin aşılması adına detaylı bir organizasyon yapıldığına işaret eden Hotar, şunları kaydetti:

''AK Parti, engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında etkin ve aktif olması yönünde çok önemli çalışmalar yapmıştır. İlklerin partisi AK Parti, siyaset tarihinde yine ilklerden birini gerçekleştirerek, 4. Büyük Kongre'de bu çok özel düzenlemelerle, engellilerimizin kongreye aktif katılımını sağlamış olacak.''

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Hakan CANTÜRK 9 yıl önce Şikayet Et
    engellilerin haklarını verinde gerisi önemli değil . 2004 den buyana yeni yönetmelikler engellerin haklarını elinden aldınız geri vermeyi düşünüyor musunuz ?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Fransız tarihçiden çarpıcı itiraflar! Macron'u Erdoğan takıntısı yaktı...
Tüm dünyanın kabusu oldu! Elektrik Avrupa'da yüzde 150, Türkiye'de yüzde 75 arttı