İki resim arasındaki 4 farkı 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

İki resim arasındaki 4 farkı bul bulmacası ile gözlem becerilerinizi geliştirin. Gizli tutarsızlıkları bulun ve eğlenirken kendinizi geliştirmeye hazır olun!

GİRİŞ 04.11.2023 09:17 GÜNCELLEME 04.11.2023 10:17
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Zekâ testlerinin en sevilen çeşitlerinden biri olan iki resim arasındaki farkları bulma bulmacaları, görsel zekâyı ve zihinsel çevikliği geliştirmenin en etkili yollarından biridir. İki resim arasındaki farkları bulma testleri, neredeyse birbiri ile birebir aynı iki resim arasında belirli sayıda farkları tespit etmek için yapılır.

İki resim arasındaki farkları bulma testleri bazen göz önünde olan çok büyük farkları bazen de ufak detayları, çok dikkatli olunca fark edebileceğiniz farkları bulmanız istenir. Bu yüzden bu tarz testlerde iki resme de olabildiğince dikkatli bakmalısınız.

Farkları bulma konusunda ve süre yönetiminde kendinize güveniyorsanız sizi böyle alalım. Bugünkü zekâ testi meydan okumamıza geçelim!

Nöronlarınızı harekete geçirecek görsel zekâ testi: Diğerlerinden farklı olan Super Mario karakterini 15 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Nöronlarınızı harekete geçirecek görsel zekâ testi: Diğerlerinden farklı olan Super Mario karakterini 15 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

İKİ RESİM ARASINDAKİ 4 FARKI 10 SANİYEDE BULABİLİR MİSİN?

İki resim arasındaki 4 farkı 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Yukarıdaki resimde resim yapan bir kadın ve yanında kullandığı malzemelerin olduğu bir sehpa görüyorsunuz. İlk bakışta iki resim neredeyse birbirinin aynısı ama biraz daha yakından baktığınızda bazı ufak farklılıklar olduğunu fark edeceksiniz.

Kural basit, iki resim arasındaki 4 farkı 10 saniye içerisinde ya da daha az bir sürede bulmanız isteniyor. Kulağa oldukça kolay geliyor değil mi? O zaman hadi süreyi başlatalım!

Aklınızı karıştıracak zekâ sorusu: 2 koyun ve bir kurdu nehrin karşısına nasıl geçirirsin?Aklınızı karıştıracak zekâ sorusu: 2 koyun ve bir kurdu nehrin karşısına nasıl geçirirsin?

7’den 70’e herkesin severek çözeceği iki resim arasındaki 4 fark bulmacamız, gözlem becerilerinizi ve hızlı düşünme yetinizi test etmek için tasarlanmıştır. Eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan bu testler, detaylara olan ilginizi geliştirmeye de büyük ölçüde destek olur. Beyninizi küçük farklılıkları hızlı şekilde tespit etmesi için eğitir ve bu günlük yaşamda da işinize yarar.

Unutmayın ki her saniye çok önemli! İki resim arasındaki 4 farkı hızlıca bularak kendinizi kanıtlamanız gerekiyor!

3. farkı sadece üstün gözlem becerisine sahip olan kişiler bulabiliyor! 7 saniyede iki görsel arasındaki 3 farkı bulun ve kendinizi kanıtlayın3. farkı sadece üstün gözlem becerisine sahip olan kişiler bulabiliyor! 7 saniyede iki görsel arasındaki 3 farkı bulun ve kendinizi kanıtlayın

İki resim arasındaki 4 farkı bulma bulmacasında işin zor kısmı süreye karşı mücadele edilmesidir. Arkada süre akarken dikkatinizi ve konsantrasyonunuzu nasıl yönettiğiniz de önemlidir. Çoğu insan süre karşısında panikleyerek zaman yönetimini iyi bir şekilde yapamaz. Bu tarz testler sayesinde süreyi sağlıklı yönetme yetinizi de geliştirebilirsiniz.

Şu ana kadar kaç farkı fark edebildiniz? Acele etmeniz gerekiyor, süre çok az kaldı.

Optik yanılsama testi: İnsanların sadece %2’si fotoğrafın içine gizlenmiş kurbağayı 8 saniyede fark edebilir!Optik yanılsama testi: İnsanların sadece %2’si fotoğrafın içine gizlenmiş kurbağayı 8 saniyede fark edebilir!

ZORLU MÜCADELENİN ÇÖZÜMÜ

İki resim arasındaki 4 fark bulmacasının çözümüne geçmeden önce kendinize bir kez daha şans verebilirsiniz. Unutmayın burada önemli olan yakından, detaylı ve hızlıca bakmanızdır. Sürenin sizi strese sokmasına izin vermeyin. İki resim arasındaki 4 farkı bularak, gerçekte ne kadar dikkatli olduğunuza kendiniz de şaşırabilirsiniz.

Evet, süre bitti. İki resim arasındaki 4 farkı tespit edebildiniz mi? Halen arayış içindeyseniz endişelenmenize gerek yok. Sizin için çözümün olduğu ve iki resim arasındaki 4 farkın işaretli olduğu çözüm görselini birazdan sizinle paylaşacağız.

30 saniyelik dikkat gerektiren zekâ testi: Dâhilerin sadece %0,1’i aynı anda kaç telefonun şarj edilebileceğini doğru tahmin edebilir. Sizde onlardan biri misiniz?30 saniyelik dikkat gerektiren zekâ testi: Dâhilerin sadece %0,1’i aynı anda kaç telefonun şarj edilebileceğini doğru tahmin edebilir. Sizde onlardan biri misiniz?

Lütfen elinizden gelenin en iyisini yapana kadar çözüm görseline gitmeyi tercih etmeyin.

İşte iki resim arasındaki 4 fark;İki resim arasındaki 4 farkı 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Evet, iki resim arasındaki 4 fark yukarıda gördüğünüz şekildeydi. İki resim arasındaki 4 farkı bulma bulmacamızdan keyif aldığınızı umuyoruz. Bu tarz içerikleri sevdiyseniz bizi yakınlarınız ile paylaşabilir, onların da kendilerini test etmelerini sağlayabilir ve sitemizdeki diğer zekâ testlerini çözerek eğlenmeye ve gelişmeye devam edebilirsiniz.

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  5 fark var fırçaların altındaki tuzluk gibi şeyde farklı
  Cevapla
 • kurt 5 ay önce Şikayet Et
  fırçalar ve kutusu bir olarak alınmış sanırım
  Cevapla
 • mert 5 ay önce Şikayet Et
  buldum!!! 3 dakikada.hocam böyle kolay şeyler sorun.zor sorunca iyi degil.hoş da degil.
  Cevapla
 • kurtoğlu 5 ay önce Şikayet Et
  1 saniye
  Cevapla
 • osman 5 ay önce Şikayet Et
  2 dk.da buldum... bende sorun var kesin.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Mısır: Arap dünyasında Filistin için hareketlilik var
Türkiye iddiası gündem olmuştu: Katar'dan Hamas açıklaması