Barış Pınarı Harekatı için çarpıcı sözler! Putin'den Türkiye çıkışı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Türkiye'nin Suriye'deki harekatı neticesinde esir alınmış olan DAEŞ militanları kaçabilir. Ankara'nın bu durumu kontrolü altına alıp alamayacağı konusunda emin değilim" açıklamasını yaptı.

Barış Pınarı Harekatı için çarpıcı sözler! Putin'den Türkiye çıkışı
Barış Pınarı Harekatı için çarpıcı sözler! Putin'den Türkiye çıkışı
GİRİŞ 11.10.2019 13:12 GÜNCELLEME 11.10.2019 13:12
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'daki bir toplantı kapsamında açıklamalarda bulunan Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Putin, "Suriye'nin kuzeyinde DAEŞ militanlarının bir araya toplanmış olduğu bölgeler bulunuyor. Şimdiye dek onların gardiyanlığını Kürt askeri oluşumlar yapıyordu. Şimdiyse Türk ordusu bu bölgeye giriyor, Kürtler söz konusu kampları bırakıyor. Bunun neticesinde onlar da (DAEŞ'ciler) kaçabilir" dedi ve ekledi: "Türk ordusunun bu durumu çabucak kontrolü altına alıp alamayacağından emin değilim."

Putin, Rus istihbaratına göre Barış Pınarı Harekatı'nın odağında olan söz konusu bölgelerde, eski Sovyetler Birliği cumhuriyerlerinin vatandaşları da dahil olmak üzere binlerce militan bulunduğunu belirtti.

Putin, "(DAEŞ'cilerin tutuldukları hapishanelerden ve kamplardan kaçması ihtimali ile) ortaya çıkmış olan bu yeni tehdidi bastırmak için istihbarat servislerimizin kaynaklarını seferber etmemiz gerekiyor" vurgusunu yaptı.

YAZDIR
YORUMLAR 96
 • ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  Pkk ile işid aynı taşeron örgüt. Abd işid bahanesi ile pkk terörünün önüne açıp ülkemizin başına pkk devleti belası sarmak istiyor. Ama devletimiz izin vermeyecek inşallah. Kudur hdp kudur zillet ittifakı
  Cevapla
 • HAK2300 5 ay önce Şikayet Et
  Bunların hepsi aynı ABD neyse RUSYA da odur. Hepsi aynı yere pisliyor bunların. Birbirleriyle beslenen kan emiciler hepsi
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  Zaten isid kurtarmak icin girdi bariş harekati hikaya
  Cevapla
 • Arif gsli 5 ay önce Şikayet Et
  Kaçacağı belli, kapıları açıverecekler. Önemi yok biz süpürmeye geldik.
  Cevapla
 • Adam gibi Adam 5 ay önce Şikayet Et
  DEAS Terör örgütünü kuran Amerika.. zaten 40 tane Elebasini kendisi Kacirdi.. Plandan sonraki bir Plana hazirlik yapiyorlar.! Biz DEAS dan sorumlu degiliz, onu kuranlar (ABD / AB) düsünsün.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2015'te ilk KKKA aşısını bulan Türk doktordan büyük başarı: Koronavirüsü izole etti
Vatandaş eve kapanınca yok satmaya başladı!