ABD'den Türkiye karşıtı inanılmaz hamle! Bunu da yaptılar...

Türkiye'nin operasyon hazırlığında olması ABD'yi harekete geçirdi. Oyalama taktiğine devam eden Türkiye'nin Fırat'ın Doğusu'na operasyon konusunda çok ciddi anlayan ABD, Suriyeli muhaliflere skandal bir teklifte bulundu. Suriyeli muhaliflerle buluşan ABD heyeti, Türkiye'nin operasyonunu engellemek için bizimle çalışın ve PKK'ya destek verin dedi.

ABD'den Türkiye karşıtı inanılmaz hamle! Bunu da yaptılar...
ABD'den Türkiye karşıtı inanılmaz hamle! Bunu da yaptılar...
GİRİŞ 21.09.2019 14:57 GÜNCELLEME 21.09.2019 14:57
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

Tel Abyad, Rasul Ayn, Rakka, Haseke, Deir el Zor Yerel Meclisi Yönetimleri, STK temsilcileri ve Suriye Geçici Hükümet Başkanı ile görüşen ABD heyeti, ''PKK işgal bölgelerine geçin, can güvenliğinizi biz sağlarız'' taahhüdünde bulundu. Gaziantep'te yapılan toplantılara katılan muhalif isimler görüşme detaylarına dair önemli bilgiler verdi. 

 

 

ESED'E KARŞI BİRLİKTE SAVAŞALIM

Pentagon, PKK terör örgütüne silah ve cephane sevkiyatı ile birlikte militan eğitimini de sürdürürken Dış İşleri Bürokratları ABD-PKK ittifakı tarafından işgal edilen bölgeleri temsilen kurulan Yerel Meclis Yöneticileri ve Sivil toplum kuruluşlarını yakın markaja aldı.

 

 

ABD Dış İşleri Temsilcileri Suriyeli muhalif isimlerle 16-19 Eylül tarihlerinde Gaziantep Yasem Plaza’da bulunan Dış İşleri Özel Ofisi’nde görüştü.

Mardin, Ceylanpınar, Akçakale, Kilis, Şanlıurfa gibi merkezlerden gelen muhaliflere çalışmalarınızı beldelerinizde yürütün. PKK ile anlaştık. PKK Esed yönetimine karşı sizinle birlikte savaşmaya hazır" denildi.

PKK’DAN VAZGEÇEMEYİZ

ABD’liler ile yapılan görüşmelere katılan ve Yeni Şafak'a bilgi veren Tel Abyad ve Resul Ayn heyetinden bazı isimler ABD’li yetkililerin kendilerine PKK’dan vazgeçmeyiz vurgusunda bulunduğunu söyledi. Söz konusu görüşmede PKK terör örgütünün DEAŞ’a karşı önemli bir mücadele sergilediğini kaydeden ABD’li bürokratlar, Esed rejimi ve müttefiklerine karşı da PKK’nın sigorta işlevi gördüğünü belirttiler. ABD heyeti, Rakka ve Deir el Zor’da Suriye Ordusu ve destekçilerinin herhangi bir askeri operasyonuna izin verilmeyeceğini kaydetti.

Dış İşleri bünyesinde Siyasi İşler Sorumlusu olarak görev yapan ve Suriyeli muhaliflerle yapılan görüşmelere katılan Pakistan asıllı Zehra Bill’in eşinin de ABD-Türkiye müşterek harekat merkezinde görevli olduğu bilgisine ulaşıldı.  

TÜRKİYE’NİN YANINDAYIZ

Gaziantep toplantılarına katılan Suriyeli muhalifler, ABD Dış İşleri temsilcilerine PKK’nın 4 yıllık insan hakları ihlallerini anlattı ve TSK Harekatını desteklediklerini iletti. Bazı muhalif isimler ise Münbiç, Rakka, Deir el Zor, Haseke, Resul Ayn, Tel Abyat, Ayn İsa, Kamışlı, Tabka gibi işgal bölgelerinde sergilenen PKK ihlallerine dair detaylı bilgiler verdi.

PKK KARŞITI KÜRT MUHALİFLER DE KATILDI

Suriyeli Yerel Meclis Üyeleri ve STK yöneticileri muhatablarına Türkiye’nin yanındayız mesajı verdi. Gaziantep’te yapılan görüşmelere PKK karşıtı Kürt muhalifler de katıldı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 55
 • Hıdır BUDUR 4 ay önce Şikayet Et
  KONUNUN ÖZÜ : Güneydoğuda dahil bir Kürt devleti hayalinde olan abd "Irak ve Suriye kuzeyindeki oluşumdan sonra" Türkiyedeki güneydoğuyu da koparma aşamasında sorun yaşamamak isteğinde. F-35 ile Teknolojik esaret altına alacağı Türkiye'nin "S-400 alarak kendilerine tehdit olmaması"için DEBELENİYORLARR... Yunanistan Rusya'dan S-300, SA-8, SA-15 alırken bu arkadaşların gözü nereye bakıyormuş diye sorarlar adama??
  Cevapla
 • Hıdır BUDUR 4 ay önce Şikayet Et
  ABD'NİN HAYALİ ...!!! ERBİL MERKEZLİ 5 KORİDOR ve PENTAGON PROJESİ: 1.Erbil-Basra, 2.Erbil-Kızıldeniz, 3.Erbil-Akdeniz (YPG koridoru), 4.Erbil-Karadeniz (PKK Koridoru), 5.Erbil-Hazar (PJAK Koridoru). Harita üzerinde çizdiğinizde ortaya Erbil merkezli 5 köşeli sarı bir yıldız çıkar. YPG'nin bayrağındaki yıldız.. Barzani, ABD adına 5 köşeli yıldızı rozet olarak takmak için uğraşıyor. PENTAGON’un yeni merkezi Erbil, İskenderun-Erbil-Kızıldeniz arasında kurulacak Büyük İsrail’in (Siyon Ülkesi) koruyucusu ve 53. EYALETİN ŞERİFİ BARZANİ. 5 koridor sayesinde 5 denizdeki NATO-PENTAGON hakimiyeti. İpekyolu, enerji, maden, insan trafiğinin kontrolü ve dünya hakimiyeti...??!!!
  Cevapla
 • Merhaba 4 ay önce Şikayet Et
  Ya kardeşim incirlik hava üstünden kovun bunları daha ne bekliyorsunuz gücünüzü yetmiyor
  Cevapla
 • Hüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  Tarık Suresi, 16. ayet: Enfal Suresi 30. ayet
  Cevapla
 • Eren 4 ay önce Şikayet Et
  Hep ABD ve PKK ne yapar , ne olacak , diye bakıyor ve dert üstüne dert yanıyoruz. Bu nereye kadar sürecek böyle !!! Zaman ve fırsatı kaçırıyoruz, Çünkü zaman geçtikçe Sahada dahada olumsuz ve Önümüz kapanıyor. ABD, PKK’ya İHA verdi, yarın uçak verir . Ve öbür gün Patriotları yerleştirir. Haydi Artık Zaman kalmadı, Süreç kısıtlı , Askeri Operasyon Acil başlamalıdır...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP'den skandal iddia! Valilik görüntüleri paylaştı
Dünyayı panikleten açıklama! Ülke sayısı 30 oldu (16 Şubat 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)