BDP'de Osman Baydemir sürprizi

BDP'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir olduğu iddia edildi.

BDP'de Osman Baydemir sürprizi
BDP'de Osman Baydemir sürprizi
GİRİŞ 26.12.2013 09:36 GÜNCELLEME 26.12.2013 16:15

Barış ve Demokrasi Partisi, Osman Baydemir'e Şanlıurfa'dan aday olması için teklifte bulunduğu netleşirken Baydemir'in Şanlıurfa'dan aday olup olmayacağı henüz net değil.

Elazığ, Gaziantep, Şırnak ve Adıyaman'a bağlı ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuyla paylaşan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, bugün Diyarbakır'da yaptığı açıklamada Şanlıurfa'nın da içinde bulunduğu bazı illerin adaylarını önümüzdeki 10 gün içersinde açıklyacağına dikkat çekti. 

Bildiğiniz gibi BDP'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Gültan Kışanak olmuştu. 

Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) 12 kentteki adayları açıklandı.

BDP 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde adaylarının bazıların bugün Diyarbakır'da düzenlediği aday tanıtım toplantısında açıkladı. BDP Diyarbakır il binasında yapılan aday tanıtım toplantısında 12 il ve ilçelerinin adaylarını tanıttı. Eşbaşkanlık sistemiyle seçime girecek olan BDP, her belediye için iki adayı tanıttı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Gültan Kışanak ile Fırat Anlı ile girilirken, Mardin Büyükşehir Belediyesi için ise Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ile Hafize Aymelek aday olarak tanıtıldı.

 

 


YAZDIR
YORUMLAR 14
 • hasan ali 4 yıl önce Şikayet Et
  işte Urfa ya adam gibi adam yaşasın osman baydemir. urfa için en büyük şans osman baydemir urfada aday diye urfa çok şanslı.şimdi maraşlımı bölge insanımı
  Cevapla
 • Yavuz Efendi 4 yıl önce Şikayet Et
  Baydemiri Harcıyorlar.... Bence Baydemir bulunduğu partieye 10 gömlek üstün biri...BDP Baydemiri pasifize ve devre dışı bırakmak için Şanlıurfadan belediye seçimlerine koyuyor...
  Cevapla
 • cengiz beşir 4 yıl önce Şikayet Et
  can arefe. bölücülerin urfada başa gelmesi için terör destekçilerinin urfaya akın edip yerleşmesi gerekecek. biz kanı bozuk değiliz. urfa asla bölücülere prim vermez. eğer urfada bdp başa gelirse biz urfalılar topluca intihar etmeye hazırız. peki siz hazır mısınız buna!!??
  Cevapla
 • can arefe 4 yıl önce Şikayet Et
  yorumculara. Değerli yorumcular siz de biliyorsunuz ki Diyarbakır Urfanın 10 katı büyüdü. Diyarbakır ve Urfa kıyaslanamaz iki şehir. Urfalılar dört gözle Osman baydemiri bekliyor. Şu ana kadar yerelde belediye urfaya ne verdi. bunu görmelisiniz.
  Cevapla
 • fatih genç 4 yıl önce Şikayet Et
  diyarbakırı batırdı sıra urfada. bu baydemir diyarbakırı köye çevirdi sıra urfaya geldi..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İlk F-35'ler Türkiye'ye teslim edilecek!
Bunu yapan yandı! Para iadesi yok