ABD'nin büyük Rusya korkusu: Gerçek bir hazine!

ABD Hava Kuvvetleri’nden Korgeneral VeraLinn Jamieson, Ortadoğu’daki çatışmaların Rusya’ya ABD'nin imkânları değerlendirmek için benzersiz bir fırsat sunduğunu belirtti.

ABD'nin büyük Rusya korkusu: Gerçek bir hazine!
ABD'nin büyük Rusya korkusu: Gerçek bir hazine!
GİRİŞ 07.01.2018 19:08 GÜNCELLEME 07.01.2018 19:08
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Business Insider’in aktardığına göre Jamieson, ''Irak ve özellikle Suriye semaları, Ruslar için bizim eylemlerimiz hakkında bilgi sağlayan gerçek bir hazine oldu'' ifadelerini kullandı. 

 

 

Korgeneral Jamieson, Rusya'nın ABD Hava Kuvvetleri'nin eylemleri hakkında elde etmiş olabileceği bilgilerin 'değer biçilemez' olduğuna dikkat çekti.

Diğer yandan savunma ile ilgili bir düşünce kuruluşu olan Royal United Services Institute (Kraliyet Ulusal Hizmetler Enstitüsü) uzmanlarından Justin Bronk, Business Insider’a verdiği demeçte, ''Rus tarafı, sadece ABD öncülüğündeki koalisyonun taktiklerini ve tekniğini gözlemleyerek birçok bilgi edinebilir'' diye konuştu.

Bronk, F-22 Raptor gibi uçakları radarlar vasıtasıyla takip etmenin, Rus Hava-Uzay Kuvvetleri’ne muazzam yarar sağlayabileceğini, böylelikle F-22 gibi 'hayalet' uçakların az görünür olma özelliğinin sağladığı avantajın ciddi bir şekilde zarar görebileceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR 17
 • burak can 3 yıl önce Şikayet Et
  bu kafirlerin hepsi aynı. silahlarını bile müslümanların üzerinde deniyorlar
  Cevapla
 • Hakça 3 yıl önce Şikayet Et
  o tekniklerinizle kaç bedeni, kaç hayatı, çocuğu parçaladınız, Allah hakettiğinizi tez zamanda versin
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Äbd ve Rusya geri planda müttefik tir yıllardır.
  Cevapla
 • Malatyalı 3 yıl önce Şikayet Et
  Ulen akılsızlar, zaten siz BMGK sayesinde, DAEŞ'le mücadele etme bahanesiyle Rusya'nın Suriye'ye girmesini sağlamadınız mı ? Sonra da kendi uçaklarınızı soktunuz. Şimdi de "aaa Rusya bizi izlemiş gizli savunma taktiklerimizi ve tekniklerimizi çözmüş olabilir" diyorsunuz. Lütfen akılsızlıkta bu kadar ısrarcı olmayın.
  Cevapla
 • avcı 3 yıl önce Şikayet Et
  ruslar sizin kadar alçak kalleş değil onu öğrenmişlerdir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Göztepe - Fenerbahçe! CANLI
Fırtınadan yeni görüntüler... İstanbul'da can pazarı! O anlar kamerada