İngiliz istihbaratı: Putin’in 14 gün daha savaşacak gücü var

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın 20'nci gününde İngiliz istihbarat kaynaklarından çarpıcı bir iddia geldi. İddiaya göre Rusya'nın Ukrayna'daki ilerleyişine 10 ile 14 gün daha devam edebilecek gücü var.

GİRİŞ 15.03.2022 09:58 GÜNCELLEME 15.03.2022 10:04
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat’ta başlayan savaş devam ederken İngiliz istihbarat kaynaklarından çarpıcı bir iddia geldi…

İngiliz güvenlik kaynakları, Rus ordusunun tam kapasite ile savaşabilecek 10 ile 14 günü kaldığını aktardı. Son dönemde Harkov başta olmak üzere birçok şehre çok daha sert saldırılarda bulunan ve sivilleri hedef almakla suçlanan Rusya’nın gücünün azalmaya başladığı öne sürüldü.

Rus komutandan Putin'i kızdıracak Ukrayna itirafıRus komutandan Putin'i kızdıracak Ukrayna itirafı

Rusya’nın hem Ukrayna içinde direnişle karşılaşması hem de başta ABD ve AB olmak üzere batı ülkelerinin yaptırımlarıyla karşı karşıya kalmasıyla birlikte savaşın uzadığı belirtilirken Moskova’nın planların gerisinde kaldığı da belirtildi.

YORUMLAR 7
 • Putin 8 ay önce Şikayet Et
  Güçlüyüm Tanrıya şükür
  Cevapla
 • mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  adamlar resmen ukraynayı yem olarak kullandıklarını söylüyorlar,... gizleme gereği duymuyorlar... zelensky denen adam en rusya kadar ordaki insanların çektileri acıların sorumlusudur bence.... belki de onların adamıdır.
  Cevapla
 • Savaş karşıtı 8 ay önce Şikayet Et
  Putin insanlığa zarar veren bir zattır. İnşallah kendi baş ipini yer insanlık bu piskopattan kurtulur.
  Cevapla
 • horoz 8 ay önce Şikayet Et
  Siz Diyarsanız yalandır
  Cevapla
 • Tahta bacak 8 ay önce Şikayet Et
  Bu demek oluyorki ingilizler savaşın devamını istiyor avrupanın yanı başındaki savaş savunma gücüne takviye alımlar yapma zamanı yani silah tedariki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sağlık Bakanı açıkladı: Kokteyl virüse yeni önlem!
Dünya tarihinde nadir görülmüş fotoğraflar!