WSJ: Suudi Prens Salman, Biden ile alay etti

Suudi hükümeti içindeki insanlar, Veliaht Prens Muhammed bin Salman'ın Biden'dan etkilenmediğini ve eski Başkan Trump'ı tercih ettiğini söyledi.

WSJ: Suudi Prens Salman, Biden ile alay etti
WSJ: Suudi Prens Salman, Biden ile alay etti
GİRİŞ 25.10.2022 22:49 GÜNCELLEME 26.10.2022 03:47
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

79 yaşındaki ABD Başkanı Joe Biden, yaşlılığa bağlı sağlık sorunları ve gaflarıyla sık sık gündeme geliyor.

Wall Street Journal gazetesinde yer alan bir habere göre, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman kapalı bir toplantıda, ABD Başkanı Joe Biden'ın akıl sağlığıyla alay etti.

Gazeteye konuşan kaynaklar, prensin eski Başkan Donald Trump'ı tercih ettiğini söylediğini ve aynı zamanda Biden'ın gaflarıyla dalga geçtiğini belirtti.

İddia, Prens Faysal tarafından yalanlandı. Faysal, yaptığı açıklamada, "İsimsiz kaynaklar tarafından ortaya atılan bu iddialar tamamen asılsızdır. Krallığın liderleri, karşılıklı saygıya dayalı ilişkilerin önemine olan inançları nedeniyle ABD başkanlarına her zaman en büyük saygıyı gösterdiler" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Biden canlı yayında uyuyakaldıABD Başkanı Biden canlı yayında uyuyakaldı

Geçen haftalarda Biden'ın daha önce de Kuzey Carolina'da bir üniversitede yaptığı konuşmanın ardından eli havada beklemesi 'boşlukla el sıkıştı' yorumlarının yapılmasına neden olmuştu.

Aynı şekilde Biden, Eylül ayında Küresel Fon'un Yedinci İkmal Konferansı'ndaki konuşmasının ardından da yönünü şaşırıp, bir süre sağa ve sola hareket ettikten sonra çıkışa ulaşmıştı.

KAYNAK: WALL STREET JOURNAL
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    başkan denilen kişi birşey yapmıyor o bir kukla kendini bile idare edemiyor
    Cevapla
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    wauwww good...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Atama kararları Resmi Gazete'de
Eray Güçlüer'den dikkat çeken tespit! 'Bilgili cahiller ortaya çıktı'