Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine 1037,96 TL yardım! VGM başvuru nasıl yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre, ihtiyaç sahibi ailelere 2021 yılı boyunca 1037,96 TL muhtaç aylığı ödemesi yapılıyor. Peki VGM muhtaç aylığı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu ve merak edilenler…

Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine 1037,96 TL yardım! VGM başvuru nasıl yapılır?
Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine 1037,96 TL yardım! VGM başvuru nasıl yapılır?
GİRİŞ 16.01.2021 12:06 GÜNCELLEME 16.01.2021 12:07
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) ihtiyaç sahibi ailelere, yetim ve engellilere 1037,96 liralık yardım yapıyor. Yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşların sosyal güvencesi olmaması, herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması, gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması ve mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması gerekmektedir. 

 

1037,96 TL KİMLERE VERİLECEK?

Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde muhtaç aylığı bağlanır. 

 
 • Sosyal güvencesi olmaması,

 • Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,

 • Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,

 • Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • Muhtaç aylığı başvuru formu,

 • Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Muhtaç aylığı talebinde bulunan kişiler başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü belirten sağlık kurulu raporunu ekleyip, ikamet ettiği ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla göndererek başvuru yapabilirler. 2021 yılında muhtaç engelliler ile yetim çocukların her birine aylık olarak 1037,96 TL ödenmektedir.

Aylık alanların; vefatı, muhtaçlığın ortadan kalkması ya da bakım altına alınması, yetim erkek çocuğun 18, yükseköğretimde ise 25 yaşını tamamlaması, aylığın aralıksız 3 ay alınmaması halinin tespitini takip eden ay başından itibaren alıkları kesilir.

- Muhtaç Aylığı (ENGELLİ) Başvuru Formları için tıklayınız

 - Muhtaç Aylığı (YETİM) Başvuru Formları için tıklayınız

BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ ADRESLERİ 

YORUMLAR 2
 • Bayram bayar 45 dakika önce Şikayet Et
  Kİradayim 4COCUĞUM ikisi öğrenci yardım istiyurum
  Cevapla
 • Mehmet 3 gün önce Şikayet Et
  Rabbim insanına sahip çıkan devletimizi daim eylesin. Zamanında annesiz babasız çok sıkıntılar çekmiş biri olarak bu haber gözlerim yaşarttı. Allah vesile olanlardan razı olsun onları iç ve dış şerlilerden nuhafaza eylesin.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İstanbul beyaza büründü! Türkiye'den muhteşem kar manzaraları
Son dakika haberi: İstanbul'da yoğun kar yağışı başladı! Uyarılar peş peşe geliyor