YÖK'ten toplantı sonrası üniversitelilerle ilgili açıklama!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 'YÖK olarak, üniversitelerimizle sıkça bir araya gelmeyi ve birlikte çalışmayı planlıyoruz.' ifadesini kullandı.

YÖK'ten toplantı sonrası üniversitelilerle ilgili açıklama!
YÖK'ten toplantı sonrası üniversitelilerle ilgili açıklama!
GİRİŞ 23.10.2021 16:22 GÜNCELLEME 23.10.2021 23:16
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Özvar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, YÖK olarak yükseköğretimde yeni dönemde üniversitelerle daha yakından bir iletişim kurarak, üniversitelerin çeşitli iş birlikleri çerçevesinde gerçekleştirdikleri toplantılara iştirak etmeye devam ettiklerini belirtti.

Bu kapsamda Manisa Celal Bayar Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) Yönetim Kurulu Toplantısı'na katıldığını aktaran Özvar, şunları kaydetti:

"Toplantı vesilesiyle ÜAK Yönetim Kurulunu oluşturan üniversitelerimizin değerli rektörleriyle bir araya gelip, akademimizdeki son durumu ele aldık. ÜAK'a yapılan başvuruların değerlendirilme sürecine yönelik iyileştirme çalışmalarını görüştük. YÖK olarak, üniversitelerimizle sıkça bir araya gelmeyi ve birlikte çalışmayı planlıyoruz. Bu bağlamda üniversitelerimizle daha katılımcı ve yakın iletişim içinde olarak, Türk yükseköğretim hayatına birlikte büyük katkılar sağlayacağımıza inanıyorum."


 

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Zafer 1 ay önce Şikayet Et
  Uzaktan eğitim talep eden arkadaşlar içinde yüz yüze klasik sınav yapılmalı. Bilgi hırsızlığına, başkalarının yerine sınava girmenin önü kapatılmalıdır. Asla bir bölümden mezun olmayacak zekaya sahip olan öğrencilerin sahtekarlık yaparak mezun olmalarının önüne geçilmelidir. Avm, kafeler, parklar, düğünler.... Dolup yaşarken eğitimi kapatmak ne kadar doğru.
  Cevapla
 • Arkın 1 ay önce Şikayet Et
  Üniversiteler online olsun sağlıgımız güvende değil
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Doğru çok can kayiplari artdi bence ürkütücü kapanması gerek
  Cevapla
 • esra 1 ay önce Şikayet Et
  aynen üniversiteler online olsun
  Cevapla
 • Online eğitim 1 ay önce Şikayet Et
  Lütfen sesimizi duyun coronadan çok etkileniyoruz Biz üniversitelerin ve okulların online olmasını istiyoruz bu bizim kararımız , kararımı da Saygı duyun lütfen
  Cevapla
 • Nail 1 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle kapatılması lazım. İsteğe bağlı olması lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kayseri'de sevindiren kar yağışı! Yarım metreyi buldu
Japon milyarder Maezawa ile asistanı uzaya gönderildi! İşte o anlar...