Balıkesir Edremit'ten Çanakkale Bayramiç'e keyifli bir gezi!

Anadolu’nun gizli kalmış bölgelerini ekrana taşıyan Bahar Kapıda programı meraklı ve keyifli sohbetlerle Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda, Edremit ve Bayramiç’in eşsiz güzellikleri ile ekranlardaki yerini alacak.

Balıkesir Edremit'ten Çanakkale Bayramiç'e keyifli bir gezi!
Balıkesir Edremit'ten Çanakkale Bayramiç'e keyifli bir gezi!
GİRİŞ 25.11.2022 14:56 GÜNCELLEME 25.11.2022 14:56

Anadolu insanının samimiyeti, Türkiye’nin cennet köşeleri, birbirinden ilginç yaşam hikâyeleri Bahar Gelir’in içten sunumuyla Bahar Kapıda’da izleyici karşısına çıkıyor. Bahar Kapıda bu hafta iki farklı duraktan evlere konuk olacak. Bahar Kapıda ekibi ilk olarak Balıkesir bölgesinin olmazsa olmazlarından zeytin bahçesine gitti. Burada zeytin ağaçlarının doğaya faydasına değinen Bahar Gelir, zeytin hasadına yardım etti.  Mandalina toplayan işçilerin sofrasına misafir olan Bahar Gelir, incecik zeytinyağlı yaprak sarmasının tadına baktı. Bahar Kapıda ekibi Balıkesir’de efsaneleşen Rum kızı Refika’nın öyküsünü dinledi. Refika için yazılan türküye eşlik eden Gelir, duygu dolu anlar yaşadı.

'BAHAR KAPIDA' PAZAR 21:15'te KANAL 7'de

Bahar Kapıda ekibinin bir sonraki durağı Çanakkale Bayramiç oldu. Bayramiçli Saraç Ruşen Şahin’le Bahar Gelirin keyifli sohbeti herkesi kahkahaya boğdu. Bayramiç Muratlar’da Âşıklar Yolu’nu ziyaret eden Bahar Kapıda ekibi gençlerin köy hayırlarında, diğer adıyla âşıklar yolunda tanışıp evlenmesinin 150 yıllık süregelen bir gelenek olduğuna tanıklık etti. 

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ ile Cumartesi ve Pazar 21:15’te Kanal 7’de…  

Muhammed Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammed Güreli
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bu zeka testini 100 kişiden biri çözebiliyor!
FETÖ'nün kara kutusu firari emniyet müdürü Mehmet Karabörk Almanya'da ortaya çıktı