Başkan Erdoğan'ın sözleri dünya basınında: Erdoğan Yunanları terletiyor

Başkan Erdoğan'ın Prag'da düzenlenen Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi'nde yaptığı konuşma dünya medyasında geniş yankı buldu.

Başkan Erdoğan'ın sözleri dünya basınında: Erdoğan Yunanları terletiyor
Başkan Erdoğan'ın sözleri dünya basınında: Erdoğan Yunanları terletiyor
GİRİŞ 07.10.2022 23:07 GÜNCELLEME 07.10.2022 23:08
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

Fransız Liberation gazetesi "Erdoğan Yunanları terletiyor" manşetiyle okurlarının karşısına çıkarken, Rus basını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "en kötü barış, savaştan iyidir" sözlerini paylaştı.

Başkan Erdoğan'ın, Avrupa Siyasi Topluluğu zirvesi için gittiği Prag'da yaptığı açıklamalar, uluslararası manşetlerde de geniş yankı buldu. Fransız basını Başkan Erdoğan'ın sözlerini "Erdoğan Yunanlıları terletiyor" manşetiyle verdi.

"ERDOĞAN YUNANLILARI TERLETİYOR"

Fransız Liberation gazetesi "Erdoğan Yunanları terletiyor" ifadesine yer verdi.

"HANIMLAR ANLAŞIYOR BİZ ANLAŞAMIYORUZ"

Le figaro gazetesi ve BFM.TV kanalı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Hanımlar anlaşıyor biz anlaşamıyoruz" sözünü manşetten verdi.

BFM.TV Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve eşi Emine Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve eşi Brigitte Macron ile birlikte 2018'de Paris'te çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Le Figaro gazetesinde, Erdoğan'ın Fransız mevkidaşı ile ayak üstü görüşmesi sırasında çekilen fotoğraf yer aldı.

"MACRON SEN DE TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI GEL"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransız mevkidaşına "Macron, seni de Türk Devletleri Teşkilatına alalım" dediği aktarıldı.

Liderlerin eşlerinin ise, daha önce düzenlenen uluslararası zirvelerde de yakın ilişki içinde oldukları hatırlatıldı. Erdoğan'ın bu nedenle "Hanımlar anlaşıyor, ama biz seninle anlaşamıyoruz" dediği paylaşıldı.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİ ALMAN BASININDA

Alman basınında der Spiegel, Erdoğan'ın Yunanistan, İsveç ve Finlandiya ile ilişkilere yönelik açıklamalarına yer verdi. Belçika devlet kanalı RTBF, Erdoğan'ın Macron, Paşinyan ve Aliyev ile bir araya geldiği fotoğrafı paylaştı. Amerikan yayın kuruluşu Bloomberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Yunanistan'a, Türkiye'nin, herhangi bir tehdit karşısında tepki vereceği uyarılarını ciddiye alması gerektiği yönündeki ifadelerini aktardı.

"EN KÖTÜ BARIŞ, SAVAŞTAN İYİDİR"

Rus basını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "en kötü barış, savaştan iyidir" sözlerini paylaştı. İzvestiya gazetesi, Erdoğan'ın Rus gübre ve tarım ürünlerinin sevkiyatının dünya pazarlarına, özellikle de ihtiyaç duyan ülkelere ulaştırılması gerektiği yaklaşımını ön plana çıkardı.

Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 63
 • Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Gun gelir hesap verecekler bu yunanlar
  Cevapla
 • Sakarya 1 ay önce Şikayet Et
  Erdoğan yonana diyoda esas duyması gereken it korkarak dinliyo ve korktuğu kesin başına gelecek.!
  Cevapla
 • Diriliş 1 ay önce Şikayet Et
  Ortada yunan diye bişey kalmayacak savaş çıktımı
  Cevapla
 • Veysel 1 ay önce Şikayet Et
  yaatubeye yuunanistan yazın 6 buçuklu masanın bir gak guk dediğini göremezsiniz. Aparat oldukları kabak gibi yine ortaya çıkıyor. s400 almayalım diyenler bir s400 daha alalım demiyorlar. Türkiyenin gücünü 6 buçuklu masa tabanlarına şöye anlatıyor. Göstermelik yunanistanla kavga edecek bir mantar tabancası bile patlatmayacak iki günde bitecek seçim yatırımı yapıyor diye küçümseyerek tabanlarına Türkiyenin gücünün ne olduğunu anlatmıyorlar.
  Cevapla
 • Seçim 1 ay önce Şikayet Et
  Beklemenizi tek nedeni bazı silahlar bitme aşamasında bunları bekliyor başkan.sonra savaş başliyacak.gözleri petrol yataklarında
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırda görevli askerlere hitap etti
Ele geçirilen 'Painite Taşı'nın fiyatı dudak uçuklattı!