Dikkatli bakışlardan kaçmayan zeka testi: Basketbol topunu 5 saniyede bulun

Dikkatli bakışlardan kaçmayan zeka testi, internette çok konuşuldu Kısa sürede yüzlerce insanın çözmeye çalıştığı bu testini siz de yaparak bilişsel becerilerinizi ölçebilirsiniz. Gözünüzün keskinliğine güveniyorsanız ne duruyorsunuz? Zaman kaybetmeden basketbol topunu bulmaya çalışın. Sadece 5 saniyeniz var!

Dikkatli bakışlardan kaçmayan zeka testi: Basketbol topunu 5 saniyede bulun
Dikkatli bakışlardan kaçmayan zeka testi: Basketbol topunu 5 saniyede bulun
GİRİŞ 02.01.2023 13:04 GÜNCELLEME 02.01.2023 13:04
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Eğlenceli bir test çözerek dikkatinizi ölçmek ister misiniz? Zeka testleri çoğunlukla beynin nasıl çalıştığını anlamak için hazırlanmaktadır. Aynı zamanda beyin hücreleri arasındaki bağlantıyı güçlendiren zeka testleri yaparak zihinsel hızınız artar ve kısa süreli belleğin gelişmesi sağlanır. Şimdi meyve sepeti içinde olan basketbol topunu görerek testi geçmeye çalışın!

BASKETBOL TOPU NEREDE?

Zeka testlerinde farklı bir düşünme becerisi gerekmektedir. Yukarıdaki görselde  bir meyve sepeti bulunmaktadır. Cevap gözünüzün önünde olsa da, birçok ögesi bulunan resimdeki belirli nesneyi bulmak cevaba ulaşmanızı zorlaştırıyor.

BULMANIZA AZ KALDI

Zeka testleri aslında mantık kullanılarak çözülen bir düşünme bulmasıdır. Bu sebeple yapılan her testte karar verme ve düşünme beceriniz gelişmektedir. Beyin, bunların dışında yeni çözüm bulma ve kritik sezgisel gücü artırmaya başlamaktadır.

AMACA YAKLAŞIYORSUNUZ

Bu testte basketbol topunu bulmanız istenmektedir. Özel tasarlanmış görselde muz, karpuz gibi çeşitli meyveler yer alıyor. Birçok küçük çizimin arasında basketbol topunu bulmak ise biraz zahmetli oluyor.

Doğum günü kişilik testi: Doğduğunuz gün kişilik özelliklerinizi şekillendiriyorDoğum günü kişilik testi: Doğduğunuz gün kişilik özelliklerinizi şekillendiriyor

İPUCU İSTER MİSİNİZ?

Testi daha kolay çözmek için resmi hayali çizgilere ayırın. Böylelikle ayrıntıları daha kolay fark edecek ve sütunları hızlıca gözden geçirebileceksiniz. Cevap gözünüzün önünde!

İŞTE CEVAP

Tebrikler, basketbol topunu buldunuz! Eğer 5 saniyede cevabı bulamadıysanız sepetin sol üstünün orta kısmına bakabilirsiniz. Basketbol topu limonun solunda ve kirazın altında bulunmaktadır.

Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!Zeka testi: Resimdeki gizli kraliçeyi sadece dâhiler 9 saniyede bulabiliyor!

Kişilik testi: Hayalinizdeki ev, kişiliğinizi yansıtıyor! Seçtiğiniz ev kişiliğiniz hakkında ne diyor?Kişilik testi: Hayalinizdeki ev, kişiliğinizi yansıtıyor! Seçtiğiniz ev kişiliğiniz hakkında ne diyor?

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 1
  • Ecem 4 hafta önce Şikayet Et
    Çok kolay
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Chelsea ile görüşmeler başladı! Dünya yıldızı Süper Lig'e
Türkiye'de tarihi adım atıldı, 10 kart arttı! En çok çıkan illerimiz açıklandı