Leyla İmret kimdir nereli? Cizre Belediye Başkanı

DBP'li Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret, "Cizre'de Türkiye'ye karşı iç savaş yürütüyoruz" dedi. Leyla İmret kimdir kimdir?

Leyla İmret kimdir nereli? Cizre Belediye Başkanı
Leyla İmret kimdir nereli? Cizre Belediye Başkanı
GİRİŞ 14.09.2015 09:10 GÜNCELLEME 14.09.2015 09:10
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

 Leyla İmret kimdir kimdir? Bir süredir Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özel Harekat polislerinin PKK'lı teröristlere operasyonlar düzenlediği Cizre'de, DBP'ye bağlı belediye başkanı Leyla İmret, "İç savaş Cizre'den başlayacak" dedi.

İNGİLİZ'İN İÇ SAVAŞ HABERİ

İngiliz Vice News'in "Türkiye'de iç savaş çıkacak: Kürt direnişinin merkezine hoşgeldiniz"başlığıyla sunduğu haberde Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret'in görüşlerine yer verildi.

"TÜRKİYE'YE KARŞI İÇ SAVAŞ YÜRÜTÜYORUZ"

Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret Vice News'e yaptığı açıklamada “Bir söz vardır barış olacaksa Cizre'den başlayacaktır ve savaş da olacaksa o da Cizre'den başlaycaktır”dedi ve “Türkiye'de bir iç savaş yürüttüğümüzü söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Bir süredir Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde HDP'nin kazandığı belediyelerin PKK ve PKK'nın şehir yapılanması YDG-H'ye destek verdiği güvenlik kaynaklarınca dile getiriliyor.

LEYLA İMRET KİMDİR

Leyla İmret 1987 yılının Aralık ayında dünya'ya gelmiştir. Türkiye'nin Şırnak ilçesin de doğmuştur. İmret 1992'de babasını kaybetmiştir. Babasını kaybettikten sonra Mersi'e taşınmışlardır. Mersin de 4 sene kaldıktan sonra 1996 yılında Almanya'ya giderek akrabalarının yanında yaşamını sürdürmeye devam etti. Akrabaları ise Almanya'nın Bremen kentinde oturuyorlardı. Almanya'da uzun yıllar kaldı.

Leyla İmret Almanya'da da Pedagoji öğrenimi gördü. Almanya'da eğitimini filan aldıktan sonra 2013 yılında ülkemize döndü. Ülkeye döndüğünde Kadir Kunur ile birlikte Cizre Belediye başkanlığı için beraber eş-başkan adayı oldu. 2014 yerel seçimlerinde ise halkın %83'lük bir oyunu alarak BDP'den Cizre Belediye başkanı oldu. Cizre'de ilk kadın belediye başkanı olurken, Türkiye'nin de en genç belediye başkanlarından birisi oldu.

 

 

YORUMLAR 15
 • hayalet 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah bunları ne zaman helak edecek?
  Cevapla
 • banu güven 3 yıl önce Şikayet Et
  sonuna kadar yanındayız leylacım merak etme.
  Cevapla
 • Ümit 3 yıl önce Şikayet Et
  Almanlar yabancı ajan göndereceğine bunları devşirip göndermiş.
  Cevapla
 • ayhan 3 yıl önce Şikayet Et
  kandil döneminden bahsetmemişsiniz
  Cevapla
 • murat 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir sorun bakalim hangi mağaradan aday olmak için el öptü kimin dostu kime yalakalik yapiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aylarca beklenen maçta herkesi şoke etti!
Milli Muharip Uçağı'nın havalanacağı tarih belli oldu