Açığa alınınca gerçek ortaya çıktı

Iğdır'da, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan polis ile komutanın kardeş oldukları ortaya çıktı.

Açığa alınınca gerçek ortaya çıktı
Açığa alınınca gerçek ortaya çıktı
GİRİŞ 28.07.2016 14:11 GÜNCELLEME 28.07.2016 14:11
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Iğdır'da FETÖ darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada önce görevden uzaklaştırılan, 27 Temmuz'da da gözaltına alınan Iğdır Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesinde görevli polis memuru Küçükberber'in, aynı soruşturmada tutuklanan ve TSK'dan ihraç edilen eski Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Küçükberber ile kardeş oldukları belirlendi.

Bir yıldır kentte görevli olan polis memuru Küçükberber'in açığa alma işlemiyle ortaya çıkan aile bağının ilde üst düzey yöneticiler de dahil olmak üzere kimse tarafından bilinmediği, kardeşlerin bu bağı özenle en yakın çalışma arkadaşlarından dahi gizlediği tespit edildi.

Iğdır'dan önce Konya ve Afyon illerinde görev yaptığı FETÖ/PDY'nin emniyet teşkilatı içinde aktif olduğu dönemde, çeşitli başarı gerekçeleriyle 150 maaş ikramiye ödül verildiği belirlenen polis memuru Küçükberber'in, bu paranın büyük bölümünü "himmet" adı altında örgüte aktardığı, emniyetten edindiği bilgileri ise darbe girişiminin başarılı olması halinde "Iğdır Sıkıyönetim Komutanı" olarak atanması planlanan ağabeyine ilettiği iddia edildi.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • seçki 4 yıl önce Şikayet Et
    Datbecilerin tüm aile ve arkadaşlarıda incelenmeli. Daha önceden şaibeli olarak birden fazla ödül alan kişilerde araştırılmalı
    Cevapla
  • Derin 4 yıl önce Şikayet Et
    Bunun gibi örnek çoktur darbecilerin ailelerin akrabalarıın hepsi mercek altına alınmalıdır yoksa bu olaylar bitmez
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hindistan'da 191 yolcu taşıyan uçak kaza yaptı!
Film gibi olay: Kuyumcu karı-koca, hırsızları etkisiz hale getirdi!