İncirlik'te NATO protestosu!

Adana'da 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği tarafından NATO tatbikatında hedef noktasına Atatürk'ün ve Erdoğan'ın fotoğraflarının konulması İncirlik'te protesto edildi.

İncirlik'te NATO protestosu!
İncirlik'te NATO protestosu!
GİRİŞ 19.11.2017 16:01 GÜNCELLEME 19.11.2017 16:01
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

8-17 Kasım tarihleri arasında Norveç’te icra edilen NATO tatbikatında Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının hedef noktasına konulması, İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığının bulunduğu İncirlik Eko Nizamiye önünde protesto edildi. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Akdeniz Bölge Başkanı İrfan Topal ve dernek üyeleri, sloganlar atarak NATO'nun skandalını protesto etti.

Polis, gruptakilerin komutanlığa yaklaşmasına izin vermeyerek üsse yaklaşık 500 metre kala yolu bariyerlerle kapattı. Burada açıklama yapan Topal, NATO'nun Türkiye'nin bölünmesini amaçladığını belirterek, "NATO krizi kişiler üzerinde değerlendirilip, kuru bir özür ile geçiştirilemez. NATO'nun Türkiye'de doğru bir zeminde tartışılması gerekiyor. NATO, dost ise dostça davransın, düşmansa düşmanca davransın.

Biz de ona göre davranalım. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hükümetimizin NATO'dan çıkılması talimatı verilmesi durumunda Türkiye'nin 70 ilinde ve yüzlerce ilçesinde örgütlenmiş bir STK olarak sonuna kadar buna destek olacağız" dedi. 
Açıklamanın ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

ETİKETLER
Adana
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Hakan 3 yıl önce Şikayet Et
  Daha öncede yazdım gerçekleşirse kurban keseceğim İnşallah.
  Cevapla
 • yetti 3 yıl önce Şikayet Et
  incirlikten gönderelim hepsini.
  Cevapla
 • Vénus hottentote 3 yıl önce Şikayet Et
  gözlerden mi kaçti bilemedim, CHP'yi gören oldumu , çok ilginç => CHP'liler protestolarda en önde gideni. orada bulunmasi gerekmez'miydi ? CHP'den ne itraz var nede kinama, hiç ses yok, ilginç degil'mi ? ulaa hani Atatürkçüydünüz, Tüpçü yandaslarinizla (PKK) piknik' tezgahimi kurdunuz, ne istir aloo..nirdesin ey CHP ? sözüm ona müttefik 'NATO' ..Gazimiz-Atamiz sayin Mustafa Kemal Atatürk'e ve Reisi-Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan'a haliyle Türkiye'ye hakaret ediyor ama gelgörki CHP'nin hiç umrunda degil, hiç dert edinmiyor..
  Cevapla
 • niyazi 3 yıl önce Şikayet Et
  defel ülkemizden teröristan. ..15 temmuz dahi orada organize edilmişken bunlara orada bir bardak su vermek yanliş..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yardım istemek için yaklaştı! Bir anda polisin silahını aldı
Canlı yayında izleyicileri şoke eden anlar: Boğazına çöküp yere yapıştırdı