9 ilde eş zamanlı operasyon: 13 gözaltı

Manisa'nın Soma ilçesinde, suç örgütü oluşumuna giderek, dolandırıcılık ve kaçakçılık yaptığı ileri sürülen gruba yönelik 9 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 13 zanlı gözaltına alındı.

9 ilde eş zamanlı operasyon: 13 gözaltı
9 ilde eş zamanlı operasyon: 13 gözaltı
GİRİŞ 27.05.2011 15:04 GÜNCELLEME 27.05.2011 15:04

Alınan bilgiye göre, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Soma İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Soma'da suç örgütü oluşumuna giden bir grubun, çeşitli illerde dolandırıcılık ve kaçakçılık yaptığı iddiası üzerine teknik takip başlattı.

Ekipler, 7 ay süren çalışma sonucunda Soma ve Manisa'nın merkezi ile Balıkesir, İzmir, Muğla, Kayseri, Tekirdağ, İstanbul, Edirne ve Sivas illerinde belirlenen adreslere eş zamanlı olarak düzenledikleri operasyonda Y.E. (33), S.B. (30), Ö.T. (37), H.E.(25), C.Ş.(24), B.D. (24), B.B. (24), M.D.(28), A.K. (28), M.E. (27), V.K. (32), İ.B. (33) ve H.E'yi (25) gözaltına aldı.

Zanlıların, gerçek dışı kaza tutanakları ile sigorta dolandırıcılığı yaptıkları, başkaları adına düzenlenmiş sahte kimliklerle bankalardan kredi çektikleri, bu kişiler adına şirket kurarak, sahte fatura tanzim etmek suretiyle vergi kaçakçılığı, kredi kartı yolsuzluğu yaptıkları, kimyasal maddelerle kaçak akaryakıt imal edip sattıkları iddia edildi.

Operasyonların düzenlendiği ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çeşitli kişiler adına 48 banka ve kredi kartı, 23 vekaletname, 21 tapu, 49 fatura koçanı, 4 flash bellek, 2 araç ruhsatı, 8 kimlik fotokopisi, 1 tabanca ve 38 adet çeşitli çaplarda fişek, 2 pos cihazı, 8 kaşe, 54 şirket sözleşmesi, dizüstü bilgisayar ve sabit disk ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasını ardından adliyeye sevk edildikleri bildirildi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
polis
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mehmetçik'ten büyük kahramanlık: Drone ile atılan bombayı fark edince bunu yaptı
Korkutan açıklama! Koronadan daha tehlikeli olabilir..