Okullar ne zaman açılıyor? Milli Eğitim Bakanlığı tarihi duyurdu

MEB okulların ne zaman açılacağına ilişkin takvimi belirledi. Geçtiğimiz günlerde alınan kararla birlikte okullarda yaz tatili süresi kısaldı. Hal böyle olunca öğrenciler 2019 yılı itibariyle okulların ne zaman açılacağı ve yaz tatilinin ne zaman biteceğini araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ise hem velileri hemde öğrencileri bilgilendirdi. Buna göre okullar bu sene 9 Eylül 2019'da açılacak.

 Okullar ne zaman açılıyor? Milli Eğitim Bakanlığı tarihi duyurdu
Okullar ne zaman açılıyor? Milli Eğitim Bakanlığı tarihi duyurdu
GİRİŞ 22.08.2019 09:58 GÜNCELLEME 22.08.2019 09:58
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Ağustos ayının başlarına gelirken, 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusu da yanıtı en çok merak edilenler arasında dikkat çekiyor. Yaz tatilinin ikinci yarısına girildi. Bilindiği üzere alınan son kararla birlikte 3 aylık yaz tatili süresi kısaldı. Yeni tatil düzeni 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte uygulanmaya başlanacak. Yaz tatilleri 13 hafta değil 11 hafta olacak. Peki yaz tatili ne zaman sona erecek, yeni dönemde ilk ders zili ne zaman çalacak? 

 

 

OKULLARIN AÇILACAĞI TARİH VE ARA TATİL TARİHLERİ

Okulların açılış tarihinde tek değişiklik ise birinci sınıfların okula başlama tarihiyle ilgili. Tüm birinci sınıflar için eğitim ve öğretim dönemi 2 Eylül’de başlayacak. Diğer sınıflar ise 9 Eylül tarihinde derse başlayacaklar.

18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak. (Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak.)
Yarıyıl tatili, 20-31 Ocak 2020 tarihlerinde olacak.
İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.
6-10 Nisan 2020'de ikinci ara tatil verilecek. (Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak.)
2019-2020 eğitim öğretim yılı 19 Haziran 2020'de sona erecek ve 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

 

 

ETİKETLER
MEB 15 tatil
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • ahmet 1 gün önce Şikayet Et
  yeni gelen em verimli vakit tatille geçecek. çok azık oldu. Sanki birileri bir şey yapmak için yapıyor. En son bundan da vazgeçilecek .. deneme tahtası
  Cevapla
 • mehmet 1 gün önce Şikayet Et
  bizim ülkede genelde tatillerden önce ve tatılden sınra okullar açılınca birer hafata öğrenciler okula gezmezler . gelseler bile verimli bir ders olmaz. hele hee hayvancılık yapılan bölgelerde bu daha da sıkıntılıdır. Anlaşılan bu bir haftalık ara tatil 3 hafta olacak. hiç bir müfredat yetişmeyecek. en iyi eğitim öğrencinin en yoğun olduğu vakit veriliyor.
  Cevapla
 • Madur 3 gün önce Şikayet Et
  Eski tarihe göre tatil planı yapanlar ne olacak peki.? Önümüzdeki seneden itibaren geçerli olması lazımdı.
  Cevapla
 • vatandaş 3 gün önce Şikayet Et
  bir an önce 12 yıl mecburi eğitimden vazgeçilmeli bir çok meslek ölüyor yerine çırak yetişmiyor sanayi öldü bazı meslekler ölmek üzere bir çocuk 12 sene okuduktan sonra üniversite onuda okusa atama yok üniversiteye gidemez ise iş yok çıraklığa da veremiyorsun ondan sonra aileye yük
  Cevapla
 • emel 6 gün önce Şikayet Et
  çok iyi ama neden 11 HAFTA tatil ...cvp bekliyorum
  Cevapla
 • Yağmur 2 gün önce Şikayet Et
  Kalan dğer 2 iki hafta da nisan ve kasım aylarına birer hafta tatil :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Polis müdahalesi öncesi eylemcinin polise demir tabure attığı an​
Evde kablosuz şarj aleti yaptı!