AK Partili Hamza Dağ: 35 bin aileye yardım...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'de yaklaşık 125 bin aileye nakdi yardım yapıldığını, 35 bin aileye de gıda ve temizlik kolisi götürüldüğünü belirtti.

AK Partili Hamza Dağ: 35 bin aileye yardım...
AK Partili Hamza Dağ: 35 bin aileye yardım...
GİRİŞ 21.04.2020 14:09 GÜNCELLEME 21.04.2020 14:09

Dağ, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde İzmir’de kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ile Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımların ulaştırıldığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla bakanlıkların yaptıkları çalışmalarla tedbir ve önlem amaçlı destek paketlerinin oluşturulduğunu hatırlatan Dağ, şunları kaydetti:

"İzmir'de hem 'Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi' kapsamında hem de kaymakamlıklarımıza bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile Vefa Sosyal Destek Grupları vasıtasıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hem nakdi hem de temizlik ve gıda paketleri noktasında yardımlar ulaştırılmış ve bu yardımlar devam etmektedir. Bu kapsamda yaklaşık 125 bin aileye nakit yardımı yapılırken, 35 bin aileye de gıda ve temizlik kolisi götürülmüştür. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin üçüncü fazıyla beraber nakdi yardımlar devam edecek. Hem devletimizin aldığı önlem ve hayata geçirdiği uygulamalar hem de yardımsever vatandaşlarımızın destekleriyle bugünleri inşallah tek bir kişinin bile mağdur olmadığı şekilde atlatacağız."

ETİKETLER
AK PARTİ hamza dağ
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Koronavirüste korkutan mutasyon! Bilim insanları: Maske ve sosyal mesafeyi atlatıyor
İstanbul'luları şaşırtan fotoğraf! Uzaydan böyle görüntülendi...