Bakanlıktan 81 il müdürlüğü'ne dershane genelgesi

MEB, 81 ile gönderdiği genelgede, dershane konusunda öğrenci ve velilerin mağdur edilmemesi için bunların engellenmesini istedi.

Bakanlıktan 81 il müdürlüğü'ne dershane genelgesi
Bakanlıktan 81 il müdürlüğü'ne dershane genelgesi
GİRİŞ 03.01.2015 06:40 GÜNCELLEME 03.01.2015 09:06

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ilin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdiği genelgede, kapatılması konusunda karar alınan bazı dershanelerin seviye tespit ve belirleme sınavları ve kayıtlar yaptıkları duyumlarını aldıklarını, öğrenci ve velilerin mağdur edilmemesi için bunların engellenmesini istedi.

81 İLE DERSANELERLE İLGİLİ GENELGE GÖNDERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda, ilgi Kanunla 5580 sayılı Kanuna eklenen geçici 5. madde de Özel Dershaneler ile gerekli dönüşümü tamamlamayan Özel Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinin eğitim-öğretim faaliyetlerinin 01.09.2015 tarihinde sona ereceği belirtilerek, şöyle denildi:

"Ancak, Genel Müdürlüğümüze ulaşan duyumlar ve bilgilerde, afiş, el ilanı, bilboardlar, görsel ve yazılı medyada bazı dershanelerin veya dershane gruplarının 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için Seviye Tespit Sınavı, Seviye Belirleme Sınavı vb. adlar altında sınav yaparak bu sınav sonuçlarına göre öğrenci kayıt ettikleri yönünde Bakanlığımıza bilgiler ulaşmıştır. Özel dershaneler ilgi kanun kapsamında 01.09.2015 tarihinde kapatılacağından öğrenci ve velilerin mağdur edilmemeleri amacıyla yukarıda belirtilen sınavlara izin verilmemesi ve iliniz kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında, gereğini rica ederim."

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Libya Başbakanı Dibeybe, heyetindeki 14 bakanla Türkiye'ye geliyor
104 emekli amiralin skandal bildirisini savunanların çelişkisi ortaya çıktı