32. Gün programının yeni sunucusu: Cüneyt Özdemir

Cüneyt Özdemir, Kanal D Ana Haber ve 32. gün programının yeni sunucusu olarak açıklandı Mehmet Ali Birand'ın görevini üstlenmiş oldu.

32. Gün programının yeni sunucusu: Cüneyt Özdemir
32. Gün programının yeni sunucusu: Cüneyt Özdemir
GİRİŞ 15.10.2014 15:02 GÜNCELLEME 15.10.2014 15:16

Kanal D'den yapılan açıklamaya göre Mehmet Ali Birand'ın ölümü ile boşalan ve Serdar Cebe'nin doldurduğu Ana Haber ve 32. programlarının yeni sunucusu Birand'ın eski öğrencisi Cünet Özdemir oldu. Cüneyt Özdemir, Birand'ın 32. gün programında yetiştirdiği öğrencilerinden biriydi.

Cüneyt Özdemir kimdir?

(Wikipedia'dan alınmıştır)

8 Şubat 1970'te, Ankara'da doğdu. İlköğretimini Yükseliş Koleji'nde, lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümünden mezun oldu.

1990'dan itibaren basın yayın kuruluşlarında çalışmaya başladı. 1992'de muhabir olarak çalışmaya başladığı 32. Gün haber programında 8 yıl genel yayın yönetmenliği dahil çeşitli görevlerde bulundu. 1993'te British Council bursu ile Londra'ya gitti ve multimedya üzerine eğitim gördü. ATVana haberde Cüneyt'in Büyüteci bölümünü hazırladı, bir yıl süreyle Siyaset Meydanı'nın yönetmenliğini yaptı.

1996'dan itibaren uluslararası savaş muhabirliği yaptı, Lübnan-İsrail sınırında, Kuzey Irak'ta ve Afganistan'da haberler ve özel dosyalar hazırladı.

1999'da CNN Türk'ü kuran kadronun içerisinde yer aldı. 2003'te Irak işgalini ilişirilmiş gazeteci olarak izledi ve haberleştirdi.

2000 yılında yayımlanmaya başlanan ve bir dönem Soner Yalçın ile birlikte sunduğu 5N1K isimli güncel haber ve araştırmacılık programını hazırlayıp sunmaktadır. Program yıllar içinde, Altın Kelebek, Mahmut Dikerdem ödülü, RTGD ve Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından Oradaydım En İyi Belgesel Tv Oscarı ve 5N1K CNN Türk TV Oscar’ı gibi çeşitli ödüllere layık bulunmuştur.

Özdemir, 2011 yılında Zeynep İnanoğlu ile evlendi. Bir çocuk babasıdır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Birand'ın koltuğuna oturacak isim

Mehmet Ali Birand'ın koltuğuna Birand'ın 32. Gün programından öğrencisi olan Cüneyt Özdemir oturacak.

Mehmet Ali Birand'ın ölümünden sonra anchorman koltuğuna oturan Serdar Cebe'nin yerine Biran'ın öğrencisi Cüneyt Özdemir geliyor.

Özdemir, Kanal D Ana Haber bültenini sunacak. Özdemir, görevine 3 Kasım Pazartesi günü başlayacak.

BİRAND'DAN SONRA SERDAR CEBE SUNMUŞTU

Kanal D'nin Ana Haber Bülteni'ni, Mehmet Ali Birand'ın ölümünün ardından Serdar Cebe sunuyordu. Cebe'den boşalan koltuğu ise Birand'ın 32. Gün programından öğrencisi olan Özdemir devralacak.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Dönmez son dakika açıklaması: Karadeniz doğal gazı Mart 2023'te evlerde kullanılacak
İspanya penaltılarda yıkıldı! Fas çeyrek finalde